w , ,

Wiemy dlaczego zaczęto pić piwo

Grobowiec.

W Qiaotou w Chinach przeprowadzane są aktualnie szeroko zakrojone wykopaliska, w których niemałą rolę zaczyna odgrywać piwo! Okazuje się bowiem, że już 9 tysięcy lat temu ludzie zaczęli z pasją sięgać po ten trunek.

Mogliśmy to odkryć, dzięki odkopanym dzbanom i wazom, na których znajdował się charakterystyczny dla piwa osad. Archeolodzy uważają jednak, że ludzie sprzed tysięcy lat początkowo nie pili piwa dla relaksu, odpoczynku czy dla jego smaku.

Miejsce znalezienia dzbanów ma wskazywać, że towarzyszyły zupełnie innemu rodzajowi ucztowania. Z pewnością są to najstarsze wykopaliska, które możemy powiązać z piwem, by poznać nieco bliżej jego historię, związane z nim tradycje.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.