w ,

8 rzeczy, które robią zwierzęta, a nie masz o tym pojęcia

8 rzeczy, które robią zwierzęta, a nie masz o tym pojęcia

Niesamowite cechy zwierząt. Ludzie wiedzą na temat zwierząt bardzo dużo. Wiedza jest szeroka, na świecie mamy do czynienia z ekspertami w wielu dziedzinach. Nadal jednak można się zaskoczyć. Przeczytaj, czym mogą zaskoczyć zwierzęta.

8 rzeczy, które robią zwierzęta, a nie masz o tym pojęcia
animals.howstuffworks.com, niesamowite cechy zwierząt
Zobacz także:  Woda na Marsie! Naukowcy potwierdzają

Niesamowite cechy zwierząt

Świnie to bardzo towarzyskie zwierzęta. Mało, kto o tym wie, ale potrafią one zakomunikować sympatię albo głód. Mogą wyrazić różne emocje i stany poprzez 20 chrząknięć i kwików. Ponadto świnie reagują na imiona, które nadają im ludzie. Są w stanie nauczyć się różnych sztuczek. Mogą między innymi: zaganiać owce, przeskakiwać przez przedmioty, zwijają dywany, aportują, kłaniają się.

Zobacz także:  15 powodów, dla których warto mieć zwierzęta domowe

Pamięć

Owce to bardzo mądre zwierzęta. Mają doskonałą pamięć. Testy psychologiczne to nie jest dla nich problem. Potrafią rozpoznać zwierzęta ze swojego stada. Możliwe, że mają one zmysł botaniczny. Rozpoznają gatunki roślin należące do tej samej rośliny. Na pastwiskach jedzą tylko te rośliny, które mają dla nich dobry wpływ.

Zobacz także:  Wrzuć 5 groszy do doniczki i zobacz co się stanie

Sen

Sen u zwierząt nie jest sprawą oczywistą. Niektóre z nich faktycznie mają długą fazę REM. Pies, kot, drapieżniki i naczelne mają marzenia senne. Bydło domowe? Nie do końca. Inne zwierzęta, na przykład delfiny śpią tylko połową mózgu na przemian. Jest to dla ludzi niepojęty rodzaj odpoczynku. A dla naukowców to kolejna zagwozdka do rozwiązania.

Zobacz także:  Polscy naukowcy odkryli gen powodujący ciężki przebieg COVID-19!

Obraziłeś się?

Obrażające się pupile domowe to z pozoru nic nie zwykłego. Ale jak to wytłumaczyć? Jest to przecież cecha ludzka. Tak zachowuje się człowiek i nikogo to nie dziwi. Mimo to, niektóre działania zwierzaków, ignorowanie, tymczasowa niechęć mogą wskazywać na to, że one również potrafią tupnąć nogą od czasu do czasu. Behawioryści głowią się jak jest to możliwe.

Zobacz także:  Twój pies wie kiedy kłamiesz

Towarzystwo jest najważniejsze

Jeśli ktoś szuka bardzo towarzyskiego walenia, powinien sprawdzić orki. Żyją one w bardzo dużych grupach, bo nawet do 40 osobników. Na czele grupy stoi najstarsza samica. Jej śmierć ma duże znaczenia dla przyszłości stada, ponieważ zwykle wiąże się z jego rozpadem. Każda grupa orek ma własny styl komunikowania, który przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Różnice między orkami i sposobie ekspresji występują pomiędzy tymi na wolności a tymi osiadłymi.

Inteligencja

Ptaki rozwijały się w tym samym czasie, co ssaki. Choć swoje korzenie mają u dinozaurów, można wskazać na elementy, które je wyróżniają. Na przykład, krukowate gatunki ptaków wykorzystują narzędzia, by zdobyć pożywienie. Używają patyka, by wydobyć jedzenie znajdujące się w ziemii. Nie wynika to z procesu ewolucji a z toku myślenia konkretnego gatunku.

Zobacz także:  15 zwierzaków, które wcielają się w agentów specjalnych

Człowiek a mrówka

Mrówki mają więcej cech wspólnych z człowiekiem niż mogłoby się wydawać. One również zajęły się budowaniem miast i wykorzystują swoją siłę. Mrówki grzybiarki udomowiły grzyby z rodziny Leucocoprineae. Metody, jakie wykorzystują do ich uprawy, są dla ludzi nieosiągalne.

Zobacz także:  5 najlepszych polskich ziół

Mądre kury

Kury, mimo tego że nie wyglądają są bardzo zdolne. Mają predyspozycje matematyczne i logicznie myślą. Ponadto mogą one współczuć i planować. Inną ciekawa umiejętnością tych ptaków jest zdolność odróżniania cyfr od 1 do 5.

Zobacz także:  Wrony są mądrzejsze niż sowy


Napisane przez Natalia Lewandowska

Studentka dietetyki, pełna pasji do sportu i zdrowego odżywiania. Jej entuzjazm wobec aktywnego trybu życia sprawia, że regularnie angażuje się w różnorodne formy aktywności fizycznej. Jednak to jej fascynacja kuchnią z całego świata wyróżnia ją spośród innych. Nie tylko kocha gotować, ale także eksperymentuje z nowymi składnikami i technikami gotowania, by odkrywać różnorodność smaków i wartości odżywcze. Jej determinacja i chęć dzielenia się wiedzą czynią ją inspiracją dla innych, zachęcając do podejmowania zdrowszych wyborów żywieniowych i aktywnościowych.