w ,

Najniebezpieczniejsi zabójcy na świecie

zabójcy

Zabójcy najbardziej niebezpieczni na świecie

W historii ludzkości zdarzali się ludzie wyjątkowo okrutni, którzy potrafili mordować ludzi z zimną krwią, a ich psychopatyczna potrzeba zabijania przejmowała nad nimi kontrolę, przez co tracili własną tożsamość. Przez lata pozostawali nieuchwytni i uciekali przed wymierzeniem sprawiedliwości. Czytając dzisiaj te biografie czujemy dreszcze i przerażają nas myśli o tym, że takie osoby istniały w rzeczywistość. Tym bardziej, że część z przedstawianych osób to Polacy. Odwieczną zagadką pozostaje to, co było powodem popełnianych przez nich zbrodni, ponieważ doskonale wiedzieli, jakie mogą ponieść tego konsekwencje. Poznaj historię najniebezpieczniejszych zabójców świata i ich mroczną osobowość.

1. Ted Bundy

Popularność tego mrocznego imienia i nazwiska wzrosła w ostatnim czasie za sprawą filmu „Podły, okrutny, zły”, gdzie w rolę tytułowego bohatera wcielił się znany aktor Zac Efron.

zabójcy Ted Bundy
Florida Photographic Collection

Ted Bundy, urodzony 2 listopada 1946 roku w Burlington w stanie Vermont, oficjalnie przyznał się do zamordowania z zimną krwią 30 kobiet. Najbardziej zadziwiające u zabójcy było to, że z pozoru był wykształconą i bardzo inteligentną osobą, ukończył on psychologię i zamierzał rozpocząć również studia prawnicze. Wewnątrz jednak targały nim emocje, które doprowadziły do zamordowania być może nawet paru tysięcy kobiet, co sprzeczało się z jego wizerunkiem kreowanym w mediach.

Zbrodnie na kobietach

Swoje ofiary zabijał bijąc młotem w głowę, brutalnie je gwałcił zarówno przed jak i po dokonaniu zbrodni. Zaczajał się na kobiety zazwyczaj w miejscach publicznych, gdyż był uważany za mężczyznę niezwykle przystojnego. Ciała przechowywał w lesie, na które potem nakładał makijaż, leżał z nimi i gwałcił do momentu, w którym nie było to możliwe ze względu na rozkład. Za cel obierał zawsze kobiety z ciemnymi włosami w wieku od 15 do 25 lat. Z zeznań Bundy’ego wiadomo również, że przynajmniej 12 ofiarom odciął głowy. Niezwykłe jest to, że w czasie studiów pracował on na linii telefonicznej pomagającej osobom z próbami samobójczymi. Zmarł 24 stycznia 1989 na krześle elektrycznym.

2. Kuba Rozpruwacz

Ten pseudonim niemal każdemu kojarzy się ze słowem zabójca. Morderca ten działał w 1888 roku w Whitechapel w okolicach Londynu. Jego tożsamość do dziś jest owiana tajemnicą, dlatego często nazywano go również Skórzanym Fartuchem i Mordercą z Whitechapel.

zabójcy

Władze oskarżały go o popełnienie 5 morderstw, jednak podejrzewa się go aż o 11. Istnieje teoria zgodnie z którą słynnym zabójcą miałby być polski imigrant żydowskiego pochodzenia, a mianowicie 23-letni Aaron Kośmiński. Jest to jednak tylko przypuszczenie wynikające stąd, że na ciele jednej z ofiar znaleziono fragment DNA Polaka, co mogło wyniknąć ze zwykłego spotkania towarzyskiego.

Straszliwe zabójstwa

Jego celem były głównie prostytutki, które zabijał poprzez poderżnięcie gardła. Co najmniej trzem kobietom usunął narządy wewnętrzne, skąd wziął się jego straszliwy pseudonim. Z czasem stawał się coraz brutalniejszy, o czym świadczy ilość ran na ciele ofiar – wielu z nich wyciął narządy wewnętrzne i zadawał obrażenia w okolice narządów intymnych. Istnieje teoria zgodnie z którą słynnym zabójcą miałby być polski imigrant żydowskiego pochodzenia, a mianowicie 23-letni Aaron Kośmiński. Jest to jednak tylko przypuszczenie wynikające stąd, że na ciele jednej z ofiar znaleziono fragment DNA Polaka, co mogło wyniknąć ze zwykłego spotkania towarzyskiego.

3. Rzeźnik z Rostowa

Okrutny seryjny morderca, kanibal, pedofil, psychopata i gwałciciel. Te wszystkie słowa opisują trzeciego zabójcę w naszym zestawieniu, czyli Andriej Czikatiło zwanego również Rzeźnikiem z Rostkowa.

Rzeźnik z Rostowa
fakt.pl

Swoją działalność prowadził w latach 1978 – 1990, w czasie którym dopuścił się brutalnego zamordowania aż 56 osób. Było to 21 chłopców w wieku 8-16, 14 dziewczyn w wieku 9-17 lat i 17 dorosłych kobiet. Psychologowie twierdzą, że jego zaburzenia wzięły się z okresu dzieciństwa, gdzie matka bardzo często powtarzała mu, by nie wychodził na zewnątrz, bo skończy jak jego brat, który został porwany i zjedzony przez sąsiadów mieszkających niedaleko.

Morderstwa Czikatiło

Przyznał, że odkąd pamięta ciekawił go smak ludzkiego mięsa, a prześladowanie przez rówieśników z powodu, że był impotentem tylko wzmocniło w nim psychopatyczną naturę. Bardzo szybko poznał, że pociągają go dzieci i tylko ich zabijanie jest w stanie dać mu pożądaną satysfakcję seksualną.

Pierwszej zbrodni dokonał będąc nauczycielem rosyjskiego w szkole, wabiąc małą dziewczynkę pokusą otrzymania słodkości. Władze szybko jednak zatuszowały tę zbrodnię, ponieważ rosyjski system nauczania nie mógł mieć na sobie żadnej skazy. Czikatiło dopiero po 2 latach odważył się dopuścić kolejnego zabójstwa, w czasie, gdy pracował jako zaopatrzeniowiec w Rostowie. Częste podróże po ZSRR umożliwiały mu anonimowe mordowanie, jednak z czasem został on złapany i skazany na karę śmierci przez strzał w głowę.

4. Wampir z Zagłębia

Morderca 14 kobiet w wieku od 16 do 57 lat, czyli jeden z najbardziej brutalnych polskich zabójców. Oprócz tego usiłował on również pozbawić życia 7 kolejnych, a działał w latach 1964 – 1970 w Zagłębiu i okolicach.

Najokrutniejsi-seryjni-mordercy-Zdzislaw-Marchwicki-Wampir-z-Zaglebia_article

Jego schemat zabijania był zawsze ten sam – zachodził ofiarę od tyłu, uderzał ją tępym narzędziem, a następnie bił dopóki nie umarła. Bardzo często dokonywał również czynności seksualnych. Wiele ofiar rozbierał do naga, części wyciął fragment z okolic intymnych. Wyrok jak i całe śledztwo do dzisiaj pozostaje owiane tajemnicą, jednak z oficjalnych źródeł wynika, że prawdziwa tożsamość mordercy to Zdzisław Marchwicki, skazany na karę śmierci.

5. Jeffrey Dahmer

Ten morderca działał w latach od 1978 do 1991, podczas których odebrał życie 17 mężczyznom.

zabójca Jeffrey Dahmer
Jeffrey Dahmer mughsot in August 1982 . (Photo by Bureau of Prisons/Getty Images)

Od dziecka podejrzenia budziły jego zainteresowania, a mianowicie przeprowadzał sekcje zwłok na martwych zwierzętach, miał ukryte miejsca, w których przetrzymywał rozmaite części ciała zwierząt, np. czaszkę psa. Był nekrofilem i kanibalem, a pierwszą zbrodnię popełnił już po ukończeniu liceum. Był homoseksualistą i marzył o uległym kochanku. Ciała ofiar ćwiartował, spuszczał w toalecie, wstrzykiwał im kwas do mózgu, palił ich skórę i robił im zdjęcia, których znaleziono aż 83. Został skazany na 937 lat więzienia, jednak został tam zamordowany przez jednego z więźniów.

6. Potwór z Florencji

Miano najsławniejszego włoskiego zabójcy należy do Pietro Paccianiego. W ciągu 17 lat zamordował 16 osób, w tym młode pary uprawiające się w autach we Florencji lub w innych miasteczkach.

zabójcy

Miał taki sam schemat popełniania zbrodni – mężczyznę zabijał strzałem z pistoletu, natomiast kobietę zabijał nożem, a następnie okaleczał narządy rodne i piersi. Jeden z karabinierów zemdlał, kiedy zobaczył ofiary Potwora z Florencji. Pietro Pacciani zatrzymany został w 1993 roku i skazany na 14-krotne dożywocie, z czego jednak był w więzieniu tylko 3 lata, gdyż następnie został uniewinniony. W tym samym roku jednak sąd odwołał uniewinnienie, jednak Pietro zmarł na atak serca nim doczekał kolejnego procesu.

7. Luis Garavito

Kolumbijski morderca, nazwany również Bestią. W okresie dzieciństwa był wykorzystywany seksualnie przez ojca oraz sąsiadów, dlatego w wieku 16 lat uciekł z domu.

Zabójca Luis Garavito

Z czasem ucieczki zaczął szukać w alkoholu, co doprowadziło go do próby samobójczej. Od 1992 roku zabił co najmniej 114 chłopców w wieku od 8 do 12 lat, ale zgodnie z przypuszczeniami liczba to może być nawet 4-krotnie większa. Został skazany na 1853 lata więzienia, jednak jego współpraca z władzą przyczyniła się do tego, że wyszedł już po 22. Stwierdził, że po wyjściu pragnie zająć się karierą polityczną i pomocą dzieciom, co wzbudziło dużą dyskusję nad przywróceniem kary śmierci.

8. Pedro Rodrigues Filho

Pedro urodził się 17 czerwca 1954 roku w Santa Rita do Sapucaí w Brazylii.

zabójcy  Pedro-Rodrigues-Filho
joemonster.org

W ciągu swojego życia zabił co najmniej 100 osób, w wyniku czego został skazany z początku na 126, a potem na 400 lat więzienia. Wyszedł jednak z niego po 34 latach, przez obowiązujące w Brazylii prawo w tych latach. Urodził się z wadą, ponieważ miał uszkodzoną czaszkę w wyniku pobicia jego ciężarnej matki przez jego ojca, który do końca swojego życia straszliwie ją katował.

Dzisiaj Pedro prowadzi kanał na YouTube, Facebooka oraz Instagrama, gdzie przestrzega internautów przed zejściem na złą drogę, podając siebie jako przykład.

Piotruś zabójca

Psychopatyczne myśli miał odkąd był chłopcem, bowiem już w wieku 13 lat próbował zabić oponenta podczas bójki, wrzucając go pod prasę do trzciny cukrowej. W wieku 14 lat dopuścił się pierwszej zbrodni zabijając wiceburmistrza swojej miejscowości, ponieważ zwolnił on jego ojca z powodu podejrzeń o kradzież. Po tym wydarzeniu zbiegł do Mogi das Cruzes, gdzie mordował miejscowych handlarzy narkotyków i innych ludzi, wszystkich wedle własnego kodeksu. W późniejszym okresie zabił również własnego ojca zadając mu 22 ran nożem, bo ten pozbawił życia jego matki, wcześnie bijąc i katując ją już od okresu, gdy była z nim w ciąży.

9. Anatolij Onoprienko

Bestia z Żytomierza lub Ukraińskie Zwierzę – bo tak był nazywany ten seryjny morderca działający od końca lat 80.

Anatolij-Onoprienko
nextews.com

Z początku zajmował się włamaniami i kradzieżami razem ze swoim przyjacielem, jednak pierwszej zbrodni dokonał on w czasie rabunku jednego z domów, gdzie zabił dwoje dorosłych i ośmioro dzieci. Późniejsze morderstwa tłumaczył tajemniczym głosem Boga i niepohamowaną chęcią dokonania zbrodni, połączoną z natrętnymi myślami.

Proces zabójcy odbyty w 1998 skazał Onoprienkę na karę śmierci za 52 popełnionych przez niego zabójstw. Na Ukrainie zabroniono wtedy jej wykonywania, dlatego Bestia z Żytomierza do końca życia przebywać w więzieniu. Zmarł w roku 2013.

Czytaj także: Polacy nie znają prawdziwych zastosowań tych produktów. Poznaj je!

10. Gary Ridgway

Zabił w swoim życiu co najmniej 48 kobiet, wyłącznie prostytutek, na punkcie których miał psychopatyczną obsesję.

featured-gary-ridgway-1-min
buggedspace.com

Jest uznany za jednego z najbardziej krwawych amerykańskich morderców, znany również pod pseudonimem zabójcy znad Zielonej Rzeki. Jego przydomek pochodzi od rzeki Green River, gdzie z początku bardzo często miał w zwyczaju porzucać ciała swoich ofiar. Urodził się w Salt Lake City Ridgway, a swoją działalność rozpoczął w latach 80 XX wieku w stanie Waszyngton. Zaskakujące jest to, że Gary Ridgway ciągle żyje, ponieważ dzięki współpracy z policją został skazany na dożywotni pobyt w więzieniu.

Podsumowanie

Motywacja seryjnych zabójcy do popełniania zbrodni to od zawsze wielka tajemnica dla psychologów i badaczy. Przyczyna najczęściej kryje się w molestowaniu, biciu i złym traktowaniu w przeszłości w dzieciństwie.

Powstało wiele filmów na temat prawie, że każdego zabójcy, pokazujących ich złowieszczą naturę i straszne opisy przeprowadzanych zbrodni. Dokonywali oni straszliwych rzeczy na zarówno żyjących osobach, jak i na ciałach swoich ofiar. Osobowość psychopatyczna to przypadłość bardzo trudna, a natrętne myśli nakłaniające do popełnienia kolejnej zbrodni nie zawsze da się uciszyć, co widać na przykładzie najniebezpieczniejszego zabójcy świata.

Czytaj także: 20 Pokarmów, które skracają Twoje życie

Napisane przez Daniel

Student uczelni biznesowej, założyciel portalu Sztosowe.pl, pasjonat nauk przyrodniczych. Interesujący się zdrowym żywieniem, dbaniem o swoje ciało, sportem oraz psychologią. Autor licznych publikacji dotyczących zdrowia oraz urody.