w ,

Prawie nikt nie zna ukrytych tajemnic używania tych przedmiotów

dziura-w-garnku

Czy wiesz, co mają wspólnego kubki, stare anteny telewizyjne, grzbiety na monetach i drewniane wieszaki? Mogą wydawać się niczym więcej niż zwykłymi artykułami gospodarstwa domowego, ale wszystkie oferują znacznie więcej niż myślisz.

Sprawdź niesamowite sposoby używania tych narzędzi, o których praktycznie nikt nie wie i oszczędź sobie kolejną wycieczkę do sklepu z narzędziami!

wino-butelka

Wgłębienie w butelkach od wina

Prawie wszystkie butelki wina mają wgłębienie na dnie butelki. Kto by pomyślał, że ma ono swoją funkcję? Dzięki jego istnieniu butelka zachowuje stabilność, pozostaje nieruchoma mimo wiejącego na zewnątrz wiatru. Pomaga również zapewnić stan wina musującego oraz rozprowadzać parę podczas procesu czyszczenia butelkowania.

koszula

Zaczep z tyłu koszuli

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zastanawiać w jakim celu masz z tyłu na koszuli miejsce na powieszenie? Przecież zawsze jest z przodu, a nie na plecach, prawda? Okazuje się, że początek tego miał miejsce w wojsku. Tak jak to zapewne wiesz żołnierze nie mają zbyt wiele miejsca w swojej szafie na morzu, dlatego musieli wieszać swoje ubrania na wieszakach. W latach 60-tych licealiści i studenci również wieszali koszule tyłu, wiesz już czemu? Robili to, aby uniknąć zagnieceń na koszulach.

pasta-do-zębów

Kolorowe kwadraciki na pastach do zębów

Jeśli przyglądasz się czasem tubce pasty do zębów to pewnie zdarzyło Ci się zauważyć kolorowy kwadracik na jej końcu. Jest to oznaczenie, dodawane do opakowania, pozwala maszynom na linii montażowej wiedzieć, które części należy wyciąć i złożyć. Gdyby nie ten znaczek to maszyny nie wiedziałyby czy pasty trzeba rozdzielić czy nie.

Napisane przez Daniel

Student uczelni biznesowej, założyciel portalu Sztosowe.pl, pasjonat nauk przyrodniczych. Interesujący się zdrowym żywieniem, dbaniem o swoje ciało, sportem oraz psychologią. Autor licznych publikacji dotyczących zdrowia oraz urody.