w ,

Jak spożywanie buraka wpływa na Twoją urodę?

Burak

Dbanie o urodę od wewnątrz ma kluczowe znaczenie dla kondycji skóry. Stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety może opóźnić oznaki starzenia się, a także zdecydowanie odmłodzić i upiększyć. Jednym z produktów, które wykazują takie właściwości, jest nasz polski burak. To niepozorne warzywo to bomba witaminowa, która doskonale wpływa na cały organizm.

W jaki sposób regularne spożywanie buraka działa na urodę? Dowiedz się jakie ma burak właściwości!

1. Burak zapobiega pojawianiu się zmarszczek.

Burak właściwości przeciwzmarszczkowe zawdzięcza dużej dawce silnych przeciwutleniaczy. Są to związki, które skutecznie wymiatają z organizmu wolne rodniki, które odpowiedzialne są za przyspieszony proces starzenia się skóry. Pełnią również funkcję wsparcia dla osłabionych włókien kolagenu oraz elastyny, które odpowiadają za sprężystość skóry.

Również wysoka zawartość kwasu foliowego w warzywie stymuluje naprawę i produkcję komórek skóry. Z kolei zawartość witaminy A uzupełnia zapotrzebowanie na tą witaminę, co zapobiega powstawaniu zmarszczek. Beta-karoten odznacza się również wiązaniem wolnych rodników, co opóźnia pojawianie się oznak starzenia. Jej niedobory skutkują przesuszeniem skóry, a to już prosta droga do pojawienia się bruzd i zmarszczek.

Kliknij „NASTĘPNY”, aby przejść dalej!