w , ,

Powstało bioniczne oko, które może przywracać wzrok niewidomym

Bioniczne oko.

Bioniczne oko to wynalazek, który ma zrewolucjonizować życie wszystkich ludzi! Jego działanie ma sprawić, że osoby, które są niewidome – niezależnie od tego, jaka jest przyczyna niepełnosprawności – będą mogły widzieć to, co widzą osoby nie mające problemu ze wzrokiem!

Wszystko będzie możliwe dzięki naukowcom z  Monash University w Melbourne w Australii oraz ze Stanów Zjednoczonych, którzy pracowali nad tym projektem ponad dekadę, czyli 10 lat! Odkrycie jest o tyle spektakularne, że naukowcy z Australii przeszli już do badań klinicznych.

Są one przeprowadzane już na ludziach a nie na zwierzętach. Istnieje więc ogromne prawdopodobieństwo, że w najbliższych latach osoby niewidome otrzymają możliwość podjęcia działań, zmierzających do przywrócenia im wzroku. Poznaj szczegóły funkcjonowania bionicznego oka!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.