w , ,

Podkręć wydajność swojej wątroby! 7 rzeczy, które musisz zacząć robić

Wątroba w ludzkim organizmie.

Wątroba, to niezwykle ważny organ w naszym organizmie, który znajduje się w górnej części jamy brzusznej, pod prawy żebrem. Jest to największy gruczoł, który znajduje się w naszym ciele. Pełni także jedną z najważniejszych funkcji w układzie trawiennym!

Wątroba odpowiada za magazynowanie glikogenu, czyli energii, produkcję białek, osocza czy za metabolizm substancji, wchłanianych do układu pokarmowego. Metabolizuje również tłuszcze. Bez tego organu usuwanie toksyn z organizmu byłoby znacznie trudniejsze – właściwie niemożliwe!

Znajdujące się w wątrobie komórki immunologiczne chronią nasz organizm przed infekcjami, przewlekłymi chorobami a nawet nowotworami. Dowiedz się, jak zadbać o swoją wątrobę, by przez lata pomagała nam prawidłowo funkcjonować i unikać chorób!

Napisane przez Maria Konopka

Maria Konopka jest uznaną ekspertką i autorką w dziedzinie zdrowia publicznego, specjalizującą się w zdrowym odżywianiu, prewencji chorób przewlekłych oraz wpływie stylu życia na samopoczucie. Z wykształceniem w zakresie dietetyki i zdrowia publicznego, swoje ponad 15-letnie doświadczenie przekuła w liczne artykuły i praca naukowe, dzieląc się wiedzą i inspirując do zdrowszego życia. Aktywnie uczestniczy w konferencjach i mediach społecznościowych, promując zdrowe nawyki i znaczenie prewencji.