w ,

Szczepionka na starość istnieje!

Szczepionka na starość istnieje!

Marzenie o długowieczności powoli staje się realnością. Prace nad tym nieustannie towarzyszą naukowcom z całego świata. Eksperymentalne szczepionki przechodzą z fazy testowania na zwierzętach na wyższy poziom. Niedługo może się to okazać codziennością.

Zobacz także:  Domowe kule do kąpieli na jesienne wieczory

Szczepionka na starość

Eksperymentalna szczepionka na starość pozwoliła wyeliminować starzejące się komórki u muszy… Oznacza to, że coraz bardziej możliwym jest stworzenie lekarstwa również dla ludzi. Szczepionka skierowana jest dla starych komórek, które nie obumarły, ale przestały się namnażać i nie zostały wydalone z organizmu. Wiele z tych komórek powoduje stan zapalny i wywołuje różnego rodzaju choroby, które kojarzą nam się z podeszłym wiekiem (chorobą Alzheimera, zaćmą, miażdżycą, cukrzycą typu II).

Zobacz także:  Napar z majeranku, który powinieneś pić zawsze, gdy zachorujesz

Wieloetapowy proces

Ta eksperymentalna szczepionka została opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Juntendo w Tokio. Złożoność procesu składała się z wielu etapów. Trudności w ustaleniu antygenu, wobec którego zadziałała szczepionka nie było łatwym zadaniem. Ostatecznie wynik badania pokazały, że ilość tzw. blaszek miażdżycowych, (czyli złogów w ścianach naczyń krwionośnych) i substancji związanych ze stanem zapalnym znacznie spadła u myszy, którym podano szczepionkę, w porównaniu z gryzoniami, które otrzymały placebo.

Zobacz także:  Pierwszy film pornograficzny to gwarancja spotkania z przemocą

Może się uda!

Naukowcy poszli o krok dalej i chcieli sprawdzić, czy szczepionka będzie miała wpływ na ogólne oznaki starzenia się. Okazało się, że myszy, którym podano substancję były znacznie bardziej żywsze i energiczne, niż te, które otrzymały placebo. Choć wyniki badań są obiecujące, przed procesem wdrożenia produktu na rynek ludzki jeszcze długa droga. Mimo wszystko nie wiadomo, jak organizm człowieka zareagowałby na daną substancję. Jednak, wyniki te są bardzo budujące i dające nadzieje!

Zobacz także:  Nigdy nie pij tych napojów, jeśli chcesz być zdrowym i długo żyć