w ,

5 produktów, które tak naprawdę nie są niezdrowe

5 produktów, które tak naprawdę nie są niezdrowe

Problematyka, co jest zdrowe, a co nie, to zagadka nie od dziś. Wiele dietetyków i naukowców dokonuje odkryć, na temat składników. Co jednak wiadomo już dziś? Przedstawiamy 5 produktów, których nie musisz unikać w codziennej diecie.

Zobacz także:  Prezerwatywa dla kobiet i mężczyzn

Ser

Zawiera duże ilości sodu i tłuszczów nasyconych. Jak każdy element diety, nie produkt, a ilość staje się zagrożeniem dla zdrowia i życia. Ser dostarcza białek, wapń, witaminy B12 oraz zdrowe kwasy tłuszczowe. Ponadto wspiera florę bakteryjną jelit. 

Zobacz także:  Frutarianizm jest szkodliwy

Jaja

Nie podnoszą cholesterolu oraz dostarczają białka. Pomagają osiągnąć uczucie sytości szybciej. Cholesterol, który był do tej pory sądzony za negatywny wpływ na jego poziom w organizmie, tak naprawdę nie pogarsza stanu cholesterolu we krwi. Cholina, która znajduje się w jajach usprawnia pracę mózgu.

Zobacz także:  Najlepszy przepis na zimową herbatęMakarony i węglowodany

Węglowodany pochodzące z pełnych ziaren nie mają wpływu na pogorszenie się stanu zdrowia. Najlepszym źródłem są te pochodzące z nich oraz roślin. Najważniejsze jest, aby nie przesadzić z ich spożywaniem.

Zobacz także:  Zdrowotne właściwości dyni!Mleko

Nabiał zawarte w mleko to źródło wapnia, białek oraz witaminy D. Wysokotłuszczowa nabiał pozytywnie wpływa na walkę z otyłością. Ponadto ostatnie badania nad mlekiem potwierdziły, że jego spożywanie nie przyczynia się do podnoszenia ryzyka chorób układu krążenia.

Zobacz także:  Chiny chcą dostarczyć szczepionkę Polsce. Problem w tym, że nie ma na nią badań


Ziemniaki

Zawierają składniki mineralne takie jak magnez, potas, fosfor, wapń, żelazo, sód i cynk. Odpowiadają one za prawidłową pracę układu pokarmowego. Ponadto mogą wpłynąć na redukcję stresu oraz poprawić kondycję skóry.

Zobacz także:  8 najsłynniejszych penisów na świecie i ich właściciele