w

Woda na Ziemi. Skąd się wzięła?

Woda na Ziemi. Skąd się wzięła?

Woda jest niezbędna do codziennego przeżycia. Traktujemy ją, jako coś naturalnego, co było z nami od zawsze. Nikt jednak nie zastanawia się skąd się ona wzięła. My znamy odpowiedź.

Zobacz także:  Niesamowite zdjęcia natury, których nigdzie nie zobaczysz. Przerażające i nieedytowane fotografie

Woda na Ziemi – skąd się wzięła?

Naukowcy twierdzą, że woda pochodzi z asteroid i komet. Wszystko za sprawą ilości w ich składzie. Jednak, byłoby to niemożliwe. Przed 4, 6 miliardami lat na Ziemi panowała tak wysoka temperatura, że woda po prostu by wyparowała.

Zobacz także:  Dodaj kilka kropel do wody ze storczykami. Nie uwierzysz, jak szybko będą rosły

Asteroidy bogate w H2O

Skład izotopowy wody w oceanach był dla naukowców nie do rozpracowania. Aż do teraz. Z wszystkich możliwości źródeł pozaziemskich, czegoś im brakowało. Wiatr słoneczny Słońca stanowi odpowiedź na tę zagadkę. W wyniku badań asteroidy typu S Itokawy, udało się odkryć, że izotopy wodory reagują z minerałami krzemianowymi, których skutkiem ubocznym jest właśnie woda. Wyjaśnieniem dla pojawienia się wody na Ziemi byłby okres Wielkiego Bombardowania (4,2-3,8mld lat temu), kiedy na naszą planetę spadały asteroidy bogate w H2O.

Zobacz także:  Śpiew ptaków wpływa na naszą satysfakcję jak podwyżka w pracy

Wielkie odkrycie

Jest to ważne odkrycie. Nie tylko ze względu na wyjaśnienie pytania skąd się wzięła woda na Ziemi. W przyszłości wiedza ta może posłużyć do zdobywania dodatkowego źródła tego niezbędnego do przeżycia płynu. Z jednego metra sześciennego asteroidy powstaje ok 20 litrów wody. Odkrycie wskazywałoby na możliwość izolowania ziarna pyłu w przestrzeni kosmicznej, co stanowiłoby właśnie dodatkowe źródło płynu.

Zobacz także:  Co znaleziono pod oderwaną górą lodowca na Antarktydzie

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.