w ,

Czy kwiaty można podlewać wodą gazowaną

Podlewanie kwiatów.

Czynność podlewania kwiatów wydaje się być tą najważniejszą spośród czynności pielęgnacyjnych w dbaniu o rośliny. Większość osób używa do tego po prostu zimnej wody, prosto z kranu.

Jednak wiele osób zastanawia się czy można podlewać kwiaty wodą gazowaną. Z obserwacji naukowców wynika, że nie jest to kwestia jednoznaczna. Nie można bowiem powiedzieć bezpośrednio czy w jakikolwiek sposób zagraża to roślinie.

Czy można podlewać kwiaty wodą gazowaną

Z obserwacji pracowników Instytutu Botaniki Uniwersytetu Jagiellońskiego wynika, że podlewanie kwiatów gazowaną wodą nie jest czynnikiem, który negatywnie wpływa na wzrost, rozwój czy kondycję rośliny.

Wnioski naukowców wynikają z faktu, że ci, co jakiś podlewają kwiaty zmineralizowaną wodą, zawierającą niewielką ilość CO2. Choć można byłoby podejrzewać, że taka woda będzie negatywnie wpływała na stan roślin, to nie zaobserwowano takiego działania.

Zobacz także:  TOP10: ciekawostki o pszczołach

Najprawdopodobniej wynika to z faktu, że dwutlenek węgla stosunkowo szybko odparowuje – tym samym nie jest w stanie wyrządzić szkody roślinie. Warto jednak mieć świadomość, że gdyby częstotliwość podlewania była większa a zawartość CO2 wyższa, to wynik obserwacji mógłby być inny.

Czy można podlewać kwiaty wodą gazowaną?
muratordom.pl

Czy woda mineralna sprawdza się w podlewaniu roślin

Prof. dr hab. Jerzy Hetman z Instytutu Roślin Ozdobnych i Architektury Obrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie podkreśla, że woda mineralna jest jedynie zbędnym wydatkiem, który nie wpływa korzystnie na stan rośliny, więc nie warto go ponosić.

Profesor w odpowiedzi na pytanie czy można podlewać kwiaty wodą gazowaną mówi o tym, że żadna woda zmineralizowana nie jest potrzebna kwiatom. Stanowi ona jedynie zbędny wydatek, który nie sprawia, że roślina ma dłuższą żywotność czy szybsze tempo wzrostu.

Zobacz także:  Nawóz z bananów - naturalny ratunek dla roślin
Podlewanie kwitnących kwiatów.
ladnydom.pl

Jak prawidłowo podlewać kwiaty

Domowe rośliny najlepiej podlewać zwykłą wodą z kranu. Najlepiej nalać wodę do konewki dzień wcześniej, tak by miała ona temperaturę pokojową i była odstana. Do wody możemy dodać nawozu, dostosowanego do potrzeb danej rośliny.

Zobacz także:  Czy ryby śpią? Wiele osób źle odpowiada na to pytanie

Warto pamiętać o tym, że rośliny zielone i kwitnące wymagają innych nawozów! Dodatkowo, warto sprawdzić, jak częstego podlewania wymaga dana roślina, by móc prawidłowo się o nią zatroszczyć.