w ,

Czy kwiaty można podlewać wodą gazowaną

Podlewanie kwiatów.

Czynność podlewania kwiatów wydaje się być tą najważniejszą spośród czynności pielęgnacyjnych w dbaniu o rośliny. Większość osób używa do tego po prostu zimnej wody, prosto z kranu.

Jednak wiele osób zastanawia się czy można podlewać kwiaty wodą gazowaną. Z obserwacji naukowców wynika, że nie jest to kwestia jednoznaczna. Nie można bowiem powiedzieć bezpośrednio czy w jakikolwiek sposób zagraża to roślinie.

Czy można podlewać kwiaty wodą gazowaną

Z obserwacji pracowników Instytutu Botaniki Uniwersytetu Jagiellońskiego wynika, że podlewanie kwiatów gazowaną wodą nie jest czynnikiem, który negatywnie wpływa na wzrost, rozwój czy kondycję rośliny.

Wnioski naukowców wynikają z faktu, że ci, co jakiś podlewają kwiaty zmineralizowaną wodą, zawierającą niewielką ilość CO2. Choć można byłoby podejrzewać, że taka woda będzie negatywnie wpływała na stan roślin, to nie zaobserwowano takiego działania.

Zobacz także:  Wilki w lesie zapewniają nam bezpieczeństwo

Najprawdopodobniej wynika to z faktu, że dwutlenek węgla stosunkowo szybko odparowuje – tym samym nie jest w stanie wyrządzić szkody roślinie. Warto jednak mieć świadomość, że gdyby częstotliwość podlewania była większa a zawartość CO2 wyższa, to wynik obserwacji mógłby być inny.