w ,

Niebezpieczne rośliny, których nie możesz mieć w swoim domu

Niebezpieczne rośliny

Nie wszystko jest przyjazne dla człowieka zwłaszcza niebezpieczne rośliny. Choć wiele z nich ma właściwości lecznicze na niektóre należy bardzo uważać. Te przyjazne dla oka, również potrafią wyrządzić krzywdę. Zobacz, czego najlepiej nie zabierać do domu.

Zobacz także:  Nierasowy, znaczy zdrowszy! Dlaczego kundle są lepsze

Difenbachia

Jej liście mogą być trujące. Najbardziej narażone są dzieci i zwierzęta. Jeśli już zdecydujesz się zabrać difenbachię do domu, postaw ją w miejscu niedostępnym dla najmłodszych i pupili. Sok tej rośliny ma silne działania podrażniające. Może to doprowadzić do obrzęku gardła, pieczenia, odrętwienia i problemów z oddychaniem. Spożycie liści wywołuje wymioty i biegunki i negatywnie wpływa na układ pokarmowy.

Niebezpieczne rośliny
kb.pl
Zobacz także:  Wyrosła marsjańska koniczyna

Dracena

Choć nie wymaga ona specjalnej opieki i dobrze wygląda na parapecie, nie warto ryzykować zatruciem. Najbardziej narażone są zwierzęta, które mają styczność z rośliną. Negatywnym skutkiem podgryzania liści może być uszkodzenie nerek lub wzroku. Ludzie są również wystawieni na wpływ tej rośliny. Toksyny zawarte w roślinie mogą wywołać zaburzenia układu oddechowego, a także porażenie mózgowe.

Niebezpieczne rośliny
kobieta.gazeta.pl
Zobacz także:  Ludzie w ten sposób stracili ogon

Cyklamen

Ten piękny kwiat, tworzy bulwy, które zawierają toksyny prowadzące do podrażnień skóry i reakcji alergicznych. Najbardziej szkodliwą częścią rośliny są korzenie, nie wyklucza się jednak, że pozostałe też działają negatywnie. Kontakt z bulwą jest mało prawdopodobny, jednak przy pielęgnacji rośliny część trującej substancji może dostać się do układu pokarmowego i wywołać: wymioty, drgawki, biegunkę czy zawroty głowy.

Niebezpieczne rośliny
M1BCW1 Cyclamen – Alpenveilchen
Zobacz także:  Zdrowotne właściwości czystka

Amarylis

Najniebezpieczniejszą częścią rośliny są cebule. Po ich spożyciu dochodzi do podrażnień układu pokarmowego, duszności, a nawet oparzeń błon śluzowych. Inne nieprzyjemne skutki kontaktu z rośliną to: wymioty, biegunki, drgawki i konwulsje. Kwiat ten oddziałuje na ludzi, jak i na zwierzęta.

Niebezpieczne rośliny
ladnydom.pl
Zobacz także:  Woda na Ziemi. Skąd się wzięła?

Skrzydłokwiat

Alkaloidy i szczawiany wapnia zawarte w kwiatach i liściach są substancją szkodliwą. Pogryzione podrażniają okolice ust i błonę śluzową jamy ustnej oraz gardło i przełyk. Połknięcie natomiast prowadzi do wymiotów. W konsekwencji może dojść do zaburzeń rytmu serca.

Niebezpieczne rośliny
regiodom.pl

Zobacz także:  5 najlepszych polskich ziół

Niebezpieczne rośliny

5 najlepszych polskich ziół

Niebezpieczne rośliny

Negatywne skutki korzystania z mediów społecznościowych. Są gorsze niż Ci się wydaje