w ,

Niebezpieczne rośliny, których nie możesz mieć w swoim domu

Niebezpieczne rośliny, których nie możesz mieć w swoim domu

Nie wszystko jest przyjazne dla człowieka zwłaszcza niebezpieczne rośliny. Choć wiele z nich ma właściwości lecznicze na niektóre należy bardzo uważać. Te przyjazne dla oka, również potrafią wyrządzić krzywdę. Zobacz, czego najlepiej nie zabierać do domu.

Zobacz także:  Rosyjscy naukowcy ożywili organizmy sprzed lat

Difenbachia

Jej liście mogą być trujące. Najbardziej narażone są dzieci i zwierzęta. Jeśli już zdecydujesz się zabrać difenbachię do domu, postaw ją w miejscu niedostępnym dla najmłodszych i pupili. Sok tej rośliny ma silne działania podrażniające. Może to doprowadzić do obrzęku gardła, pieczenia, odrętwienia i problemów z oddychaniem. Spożycie liści wywołuje wymioty i biegunki i negatywnie wpływa na układ pokarmowy.

Niebezpieczne rośliny, których nie możesz mieć w swoim domu
kb.pl
Zobacz także:  Rośliny trujące, które spotkasz w Polsce - uważaj na nie!

Dracena

Choć nie wymaga ona specjalnej opieki i dobrze wygląda na parapecie, nie warto ryzykować zatruciem. Najbardziej narażone są zwierzęta, które mają styczność z rośliną. Negatywnym skutkiem podgryzania liści może być uszkodzenie nerek lub wzroku. Ludzie są również wystawieni na wpływ tej rośliny. Toksyny zawarte w roślinie mogą wywołać zaburzenia układu oddechowego, a także porażenie mózgowe.

Niebezpieczne rośliny, których nie możesz mieć w swoim domu
kobieta.gazeta.pl
Zobacz także:  Niesamowite egzotyczne zwierzęta w domu

Cyklamen

Ten piękny kwiat, tworzy bulwy, które zawierają toksyny prowadzące do podrażnień skóry i reakcji alergicznych. Najbardziej szkodliwą częścią rośliny są korzenie, nie wyklucza się jednak, że pozostałe też działają negatywnie. Kontakt z bulwą jest mało prawdopodobny, jednak przy pielęgnacji rośliny część trującej substancji może dostać się do układu pokarmowego i wywołać: wymioty, drgawki, biegunkę czy zawroty głowy.

Niebezpieczne rośliny, których nie możesz mieć w swoim domu
M1BCW1 Cyclamen – Alpenveilchen
Zobacz także:  Polscy naukowcy odkryli gen powodujący ciężki przebieg COVID-19!

Amarylis

Najniebezpieczniejszą częścią rośliny są cebule. Po ich spożyciu dochodzi do podrażnień układu pokarmowego, duszności, a nawet oparzeń błon śluzowych. Inne nieprzyjemne skutki kontaktu z rośliną to: wymioty, biegunki, drgawki i konwulsje. Kwiat ten oddziałuje na ludzi, jak i na zwierzęta.

Niebezpieczne rośliny, których nie możesz mieć w swoim domu
ladnydom.pl
Zobacz także:  Tak wyglądały psy 150 lat temu! Szokujące zdjęcia

Skrzydłokwiat

Alkaloidy i szczawiany wapnia zawarte w kwiatach i liściach są substancją szkodliwą. Pogryzione podrażniają okolice ust i błonę śluzową jamy ustnej oraz gardło i przełyk. Połknięcie natomiast prowadzi do wymiotów. W konsekwencji może dojść do zaburzeń rytmu serca.

Niebezpieczne rośliny, których nie możesz mieć w swoim domu
regiodom.pl

Zobacz także:  Niewiarygodne odkrycie w kosmosie! ,,Tajemnicza chata” na Księżycu

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.