w

Niezwykłe znalezisko! Pierścień z wizerunkiem Jezusa

Niezwykłe znalezisko! Pierścień z wizerunkiem Jezusa

Naukowcy pracują dzień i noc, by przybliżyć historię. Chcą odkryć, co działo się kilka, kilkaset lat temu. W okolicy starożytnego portu Cezarea, pod powierzchnią wody odnaleziono ciekawe znalezisko. Pierścień z wizerunkiem Dobrego Pasterza.

Zobacz także:  Aktorzy z Harrego Pottera, zobacz jak wyglądają teraz

Pierścień z wizerunkiem Jezusa

Tylko 4 metry pod powierzchnią wody, udało się odkryć nurkom niesamowite znalezisko. Ośmiokątny złoty pierścień z zielonym kamieniem. Widnieje na nim wizerunek Dobrego Pasterza, czyli wczesnochrześcijańskie przedstawienie Jezusa. W III w.n.e. Cezarea byłą centrum działalności gospodarczej Rzymu. Było to swoiste miejsce styku różnych kultur.

Zobacz także:  Czy Rafał Collins wkroczy do polityki?

Dobry Pasterz

Wizerunek Dobrego Pasterza przedstawia Jezusa jako troskliwego pasterza. Rzadko zdarza się jednak, by umiejscawiano go na pierścieniu. Odkrycie elementu biżuterii ma znaczenie dla odtwarzania historii. Potwierdza to, że Cezarea była jednym z najwcześniejszych ośrodków chrześcijaństwa.

Zobacz także:  Kiedyś okrzyknięto je najpiękniejszymi bliźniaczkami na świecie, zobacz jak wyglądają teraz!

Napisane przez Natalia Lewandowska

Studentka dietetyki, pełna pasji do sportu i zdrowego odżywiania. Jej entuzjazm wobec aktywnego trybu życia sprawia, że regularnie angażuje się w różnorodne formy aktywności fizycznej. Jednak to jej fascynacja kuchnią z całego świata wyróżnia ją spośród innych. Nie tylko kocha gotować, ale także eksperymentuje z nowymi składnikami i technikami gotowania, by odkrywać różnorodność smaków i wartości odżywcze. Jej determinacja i chęć dzielenia się wiedzą czynią ją inspiracją dla innych, zachęcając do podejmowania zdrowszych wyborów żywieniowych i aktywnościowych.