w , ,

Co Kościół przed nami ukrywa

Rozłożona księga.

Kościół uznaje, że zakazane apokryfy nigdy nie powinny trafić do szerszego grona odbiorców, ponieważ nie są zgodne z prawdą i mogą wyrządzić wiele szkód wierzącym. Prawda jest jednak taka, że część z nich wydaje się mieć wiele wspólnego z prawdą!

Mimo to Kościół uznaje, że jedynymi ewangeliami, jakie należy głosić są te, które znajdują się w Nowym Testamencie i są autorstwa Marka, Mateusza, Łukasza i Jana. Jednak osoby, które zgłębiają pisma związane z wiarą w Boga i Biblią nie zgadzają się z tą wizją.

Okazuje się, że istnieje także ewangelia samego Judasza – biblijnego zdrajcy, który miał wydać Jezusa na śmierć. Zgodnie z nią apostoł wcale nie był zły i bezwzględny. Pojawia się także ewangelia Tomasz czy Magdaleny. Co jeszcze ukrywa Kościół?

Ogród oliwny,
unsplash.com

Ewangelia Judasza

Jeśli chodzi o zakazane apokryfy, to największe emocje z pewnością budzi ewangelia Judasza. Otóż zgodnie z nią apostoł wcale nie chciał zdradzić Jezusa i wydać go na śmierć.

Cała ewangelia jest napisana w formie dialogu pomiędzy Judaszem Iskariotą a Jezusem Chrystusem. Jej autorem nie jest sam Judasz. Apokryf opisuje początki działalności Zbawiciela, proces kształtowania się apostołów oraz ostatnie dni i godziny życia Jezusa.

Zgodnie z tekstem Judasz nie chciał wydać Jezusa na śmierć, ale zrobił to na jego wyraźną prośbę. W ten sposób miał się przyczynić do realizacji boskiego planu, w którym Jezus Chrystus zbawia ludzkość ofiarowując swoje życie.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.