w ,

Mity i fakty o odchudzaniu- zobacz, co jest nieprawdą

Mity i fakty o odchudzaniu

Temat odchudzania nigdy nie przestanie być modny. Zawsze znajdzie się ktoś, kto akurat przechodzi na dietę. Przy całym pędzie gubienia dodatkowych kilogramów, nie warto dać się złapać w pułapkę mitów. Przedstawiamy fakty i mity, na temat odchudzania, które warto znać.

Zobacz także:  Ten gen doprowadza do samobójstw

MITY

Po godzinie 18 nie należy jeść

Nie warto pomijać kolacji. Jest równie ważna, co pozostałe. Zasadą, o której warto pamiętać jest czas, kiedy należy spożyć ostatni posiłek. Najlepiej nie jeść później niż 2 godziny przed pójściem spać. Pozwoli nam to zaoszczędzić niepotrzebnego uczucia ciężkości.

Zobacz także:  Przepis na tybetański eliksir młodości

Suplementy diety wystarczą, by odchudzanie było skuteczne

Preparaty, które mają za zadanie pomóc zmniejszyć wagę nie są nowością w świecie odchudzania. Suplementy diety, mogą stanowić uzupełnienie niezbędnych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie zastąpią one jednak pełnowartościowych posiłków. Niektóre zioła i rośliny, wspomagają proces chudnięcia lub pozwalają poczuć sytość.

Zobacz także:  Denerwujesz się? Zacznij jeść te witaminy

Będąc na diecie powinniśmy sięgać tylko po produkty typu light

Produkty oznaczone, jako light są bardzo często ubogie w składniki odżywcze. Nie stanowią one pełnowartościowego posiłku. Częste sięganie po te zamienniki, może doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia. Najlepszym rozwiązaniem jest czytanie etykiet i opieranie swoich wyborów na składnikach, które znajdują się w danym produkcie.

Zobacz także:  Japonia powołała ministra ds. samotności. Tragiczne wzrosty fali samobójstw

W trakcie odchudzania trzeba całkowicie zrezygnować z węglowodanów

Nie węglowodany same w sobie stanowią problem. Rodzaj, który wybieramy ma znaczenie. Warto sięgać po produkty skrobiowe, takie jak: makarony pełnoziarniste czy kasze. Cukry proste, to te, które warto ograniczyć i zmniejszyć przyjmowaną ilość.

Zobacz także:  E-papierosy nie są tak bezpieczne jak myśleliśmy

Restrykcyjne diety i głodówki to najlepszy sposób na utratę kilogramów

Nie warto stosować głodówek i szybkich diet. Takie działania prowadzą do wyniszczenia organizmu oraz efektów jo-jo, a także innych szkodliwych skutków dla naszego zdrowia. Podejmowanie się restrykcyjnych diet, nie będzie szło w parze z wypracowaniem zdrowych nawyków, więc nie będzie miało długofalowych skutków, o które przecież chodzi.

Zobacz także:  Ota Benga - chłopiec, który był trzymany w ludzkim zoo

FAKTY

Ocet jabłkowy pomaga schudnąć

Ocet jabłkowy zawiera w sobie witaminy i minerał, a także pektyny. Mają one działanie wspomagające w działaniu układu trawiennego. Ponadto wpływają pozytywnie na pracę jelit i normują rytm wypróżnień. Dodatkowo, ocet jabłkowy poprawia metabolizm i przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej.

Zobacz także:  Zapomniane dyscypliny na igrzyskach

Dieta bogata w błonnik sprzyja chudnięciu

25 g u kobiet oraz 38g u mężczyzn to dzienna dawka błonnika, która może mieć pozytywny wpływ na proces odchudzania. Ta substancja pochodzenia roślinnego zmniejsza wchłanianie cholesterolu. Znajduje się między innymi w siemieniu lnianym i nasionach chia.

Zobacz także:  Naukowcy odkryli nowy narząd w ciele człowieka!

Istnieją leki na receptę, które wspomagają odchudzanie

Wykorzystuje się je w leczeniu otyłości. Przepisywane są one jednak na receptę i w
szczególnych przypadkach.

Zobacz także:  Przepisy na domowe mleka roślinne

Picie wody sprzyja utracie wagi

Regularne dostarczanie odpowiedniej ilości wody może wspomóc proces odchudzania. Ten napój usuwa toksyny z organizmu i przyspiesza procesy metaboliczne. Dodatkowym atutem jest uczucie sytości, jakie towarzyszy piciu.

Zobacz także:  Niektórzy mężczyźni nie mają pojęcia, czym jest to urządzenie - a ty wiesz co to jest?

Aktywność fizyczna jest sprzymierzeńcem w walce z nadwagą

Tego faktu nikomu nie trzeba udowadniać. Ważnym jest, aby pamiętać, by aktywność fizyczna była dostosowana do naszych możliwości i tego, co lubimy. Nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich.

Zobacz także:  Przepisy na domowe mleka roślinne

Mity i fakty o odchudzaniu

Uważaj na te składniki w szamponach! Mogą zaszkodzić twoim włosom

Mity i fakty o odchudzaniu

Naukowcy odkryli nowy narząd w ciele człowieka!