w , ,

Kawa przed treningiem pomaga spalać tłuszcz

Mała miseczka ziaren kawy.

Kawa przed treningiem wydaje się być doskonałym sposobem na to, by w naturalny sposób pobudzić swój organizm. To jednak nie jedyna zalata, która wynika z tego, że wypijemy kawę tuż przed sesją siłowni, aerobikiem czy bieganiem.

Sprawdź koniecznie: Najlepsze małe ekspresy do kawy

Zdaniem naukowców, którzy opublikowali swoje badania w Journal of the International Society of Sports Nutrition, spożywanie kawy na 30 minut przed treningiem może przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowe w trakcie treningu i tuż po nim.

Co ciekawe, tego rodzaju zabieg jest szczególnie skuteczny, jeśli weźmiemy pod uwagę trening popołudniowy. Jeśli wypijemy kawę przed porannym treningiem, to nie osiągniemy aż tak spektakularnych efektów.

Zobacz także: Najnowsze innowacje na światowej scenie kawowej

Nalewanie kawy do filiżanki.
unsplash.com

Kawa przed treningiem – badania

Badania nad tym, czy kawa przed treningiem zwiększa tempo spalania tkanki tłuszczowej zostały wykonane na grupie 15 mężczyzn, którzy mieli średnio po około 32 lata. Mężczyźni cztery razy, co siedem dni, wykonywali test wysiłkowy.

Aby sprawdzić, czy kawa przed treningiem przynosi jakieś efekty, na 30 minut przed planowanym testem mężczyźni przyjmowali 3 mg zielonej kawy na kilogram ich masy ciała lub placebo (wydawało im się, że piją kawę, ale tak naprawdę tego nie robili).

Taka ilość kawy miała odpowiadać spożyciu mocnej kawy, którą wielu z nas pije o poranku. Testy odbywały się o 8 rano oraz o 17. Po przyjęciu kawy uczestnicy badania mogli odpocząć, zrelaksować się do czasu, w którym mieli wykonać trening.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.