w , ,

Lasy tracą zdolność pochłaniania CO2. Naukowcy dają nam maksymalnie 30 lat

Niewielka roślina.

Lasy uznawane są za źródło tlenu. Powszechnie wiadomo również, że pochłaniają dwutlenek węgla. W związku z tym są niezwykle cenne dla naszej planety oraz jej mieszkańców. Jednak stan tego rodzaju ekosystemów budzi poważne wątpliwości!

Okazuje się, że wkrótce drzewa będą miały problem z tym, żeby pochłonąć ponad 30% dwutlenku węgla, produkowanego na Ziemi, co teraz nie sprawia im większego problemu. Wszystko jest wynikiem zmian klimatycznych, które, jak się wydaje, już dawno wymknęły się spod naszej kontroli.

Naukowcy ostrzegają, że grozi nam katastrofa klimatyczna, przez którą wkrótce możemy mieć prawdziwe problemy z tym, by przeżyć na naszej planecie. Czy naprawdę jest aż tak źle i wkrótce drzewa przestaną redukować ilość CO2 a zaczną ją zwiększać?

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.