w , ,

Lasy amazońskie w 2064 roku będą suchą równiną

Las w Amazonii.

Lasy amazońskie zajmują powierzchnię ponad 5 milionów kilometrów kwadratowych i są niezwykle ważne dla całego ziemskiego ekosystemu! Mieszkają w nich unikalne gatunki zwierząt oraz roślin, które nie występują nigdzie indziej na Ziemi. Od wielu lat mówiło się o tym, że wkrótce lasy te znacznie się zmienią.

Spekulowano na temat ich przyszłego kształtu, funkcji oraz sposobu funkcjonowania. Jednak nikt nie spodziewał się tego, że grozi nam tak potężna katastrofa ekologiczna już w 2064 roku! Według profesora Robert’a Walker’a z University of Florida w najbliższym czasie Amazonia całkowicie się zmieni.

Miejsce, które dotychczas tętniło życiem i poprawiało jakość powietrza na naszej Planecie wkrótce zmieni się w suchą równinę, na której nie będzie żyło już tak wiele gatunków roślin i zwierząt. Czy możemy temu zapobiec?

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.