w ,

Miód lepszy niż antybiotyki -badania to potwierdzają!

Miód lepszy niż antybiotyki -badania to potwierdzają!

Kontrowersje wobec skuteczności leków nie są niczym nowym. Odwieczna walka
zwolenników naturalnych sposobów walczenia z chorobą a chętnymi przyjmować i wypisywać leki trwa nie od dziś. Nowe badania potwierdzają możliwą rację dla amatorów miodu. Zobacz, co warto brać na przeziębienie.

Zobacz także:  Goździki właściwości lecznice, które odmienią Twoje życie!

Miód lepszy niż antybiotyki

Wybór miodu jest znacznie prostszy. Zwykle każdy posiada słoik tego słodkiego środku w domu. Nie ma konieczności wychodzenia do lekarza czy zdobycia recepty. Nie ma on również skutków ubocznych i jest przyjemny w smaku. Naukowcy z oksfordzkiego Uniwersytetu w Wielkiej Brytanii są zdania, że miód jest lepszym wyborem w zwalczaniu przeziębienia.

Zobacz także:  Nie instaluj klimatyzacji - kup farbę

Właściwości przeciwwirusowe

Ten słodki produkt spożywczy pozwala zwalczać objawy przeziębienia oraz kaszel. W przeciwieństwie do antybiotyków, nie wymaga zwiększania dawki ani nie powoduje wzrastania oporności na jego przyjmowanie. Mimo przyznania, że miód posiada właściwości przeciwwirusowe, na chwilę obecną jest zbyt mało badań mogących wykazać inne korzyści płynące z jego spożywania.

Zobacz także:  Korzyści Z Picia Filtrowanej Wody Dla Skóry

Napisane przez Natalia Lewandowska

Studentka dietetyki, pełna pasji do sportu i zdrowego odżywiania. Jej entuzjazm wobec aktywnego trybu życia sprawia, że regularnie angażuje się w różnorodne formy aktywności fizycznej. Jednak to jej fascynacja kuchnią z całego świata wyróżnia ją spośród innych. Nie tylko kocha gotować, ale także eksperymentuje z nowymi składnikami i technikami gotowania, by odkrywać różnorodność smaków i wartości odżywcze. Jej determinacja i chęć dzielenia się wiedzą czynią ją inspiracją dla innych, zachęcając do podejmowania zdrowszych wyborów żywieniowych i aktywnościowych.