w , ,

Chcesz dbać o mózg, to zagraj w Tetris

Gra Tetris.

Tetris to najpopularniejsza gra na świecie, która nie należy do tych najbardziej skomplikowanych. Wręcz przeciwnie. Dla niektórych może być nawet nudna. Nie ma w niej fabuły, budowania postaci czy nawiązania do legendarnych książek i baśni.

Mimo to większość z nas wie, na czym gra polega. Naukowcy postanowili bliżej przyjrzeć się jej fenomenowi i sprawdzić, jak wpływa na nasze zachowanie czy funkcjonowania mózgu. Wyniki są zaskakujące! Pozornie zwykła gra ma niezwykłe właściwości.

Zdaniem naukowców, kiedy zaczynamy w nią grać, leczymy nasz mózg! Gra jest jak lekarstwo i sprawia, że w naszym mózgu tworzy się sieć podobna do samego Internetu. Okazuje się, że warto zagrać w Tetris!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.