w , ,

Chcesz mieć więcej szarych komórek i lepszy wzrok? Graj w gry

Zalety grania w gry komputerowe.

Dotychczas uważano, że gry, to jedynie strata czasu. Zalety grania w gry uznawane były za coś, co właściwie nie istnieje. Spędzanie godzin przed komputerem czy konsolą miało się przyczyniać do pogorszenia wyników w nauce, utraty zainteresowania książkami czy wzrostu agresji.

Rodzice czy dziadkowie często powtarzali, że jak dalej będziesz spędzał tyle czasu na graniu, to niedługo nie będziesz potrafił porozumiewać się w normalnym świecie a Twój mózg będzie potrafił funkcjonować jedynie w świecie wirtualnym.

Czy mieli racje? Okazuje się, że nie! Mało tego – znacząco się mylili! Okazuje się, że granie w gry ma niezwykle pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu na najróżniejszych płaszczyznach!

Dzięki umiejętności sprawnego poruszania się w świecie gier komputerowych, nauczymy się wielu funkcji, przydatnych na co dzień. Do tego rozwiniemy kreatywność, pobudzimy wyobraźni, poprawimy spostrzegawczość i wiele innych!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.