w ,

Czy ryby śpią? Wiele osób źle odpowiada na to pytanie

Czy ryby śpią? Wiele osób źle odpowiada na to pytanie
Free picture (Purple lionfish underwater blue fish) from https://torange.biz/purple-lionfish-underwater-blue-fish-53904

Ryby są jednym z pupili, które stanowią pasje bądź tło codziennej aranżacji meblowej. Inne gatunki spożywa się w codziennych obiadach. Wykorzystanie ryb ma szerokie możliwości. Ale czy te zwierzaki, choć przez chwile odpoczywają?

Zobacz także:  Top 10 najgroźniejsze zwierzęta świata

Czy ryby śpią?

Tak, ryby śpią. One również potrzebują czasu na regenerację i odpoczynek. Brak powiek u ryb może wywoływać zdziwienie. Sen tych stworzeń różni się od tego, jaki znamy. W ich przypadku mowa jest o zapadnięciu w stan braku aktywności ruchowej. Jednocześnie brak jest jakiegokolwiek zapisu w falach mózgowych ryb.

Zobacz także:  Odkryto potężnego rekina, który świeci

Sen ryb

Ryby zastygają w miejscu. Ten nieruchomy stan to właśnie sen według ryb. Stworzenia te, podobnie jak ludzie zasypiają w okresie nocnym bądź, gdy jest ciemno, półmrok. W czasie snu następuje spowolnienie czynności życiowych. W śnie ryb nie ma mowy o fazie REM. Nie zapadają one w tak głęboki stan jak inne zwierzęta. Można mówić raczej o drzemce, stanie czuwania.

Zobacz także:  Globalne ocieplenie - w Europie można uprawiać kawę

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.