w ,

Naukowcy odkryli nowy narząd w ciele człowieka!

Naukowcy odkryli nowy narząd w ciele człowieka!

Nauka idzie do przodu. Codziennie dowiadujemy się nowych rzeczy. Nadal, wiele
pozostaje do zbadania, jeszcze nie zostało odkryte. Szwajcarskim badaczom udało się dokonać niesamowitego odkrycia!

Zobacz także:  10 niesamowitych właściwości Awokado

Nowy narząd w ciele człowieka

Do tej pory uważano, że znajdujący się w policzkach mięsień żwacz ma dwie warstwy. Naukowcy z Uniwersytetu w Bazylei potwierdzili, że jest to nieprawda. Jak wykazują ich badania, mięsień ten ma trzy warstwy. Została ona nazwana warstwą dziobiastą mięśnia żwacza. Źródło pochodzi od wyrostka dziobiastego, czyli części kości żuchwy, dolnej szczęki.

Zobacz także:  Chrześcijaństwo to halucynacje

Szokujące odkrycie

Naukowcy korzystali z preparatów anatomicznych utrwalonych w formalinie. Ponadto wykorzystali ciała osób, które postanowiły oddać je, po swojej śmierci. W procesie odkrywania wykorzystano badania tomografii komputerowej, a nawet rezonans magnetyczny na żywym ochotniku. Nowo poznana część żuchwy, prawdopodobnie jest odpowiedzialna za stabilizację żuchwy.

Zobacz także:  TOP10: dziwne rzeczy robione dla urody

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.