w ,

Lubisz jagody? Uważaj na te objawy! Lekarze często mylą to z nowotworem

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest mycie owoców i warzyw pod spożyciem. Jedną z chorób, którymi możemy się zarazić przez niemycie pokarmu jest choroba ,,niemytych jagód”. Bąblowica to choroba, którą możemy zarazić się przez niemyte leśne owoce. Jest to groźna choroba, którą trudno wykryć i nierzadko jest mylona z nowotworem. Długo nieleczona bąblowica kończy się śmiercią.

Lubisz jagody? Uważaj na te objawy! Lekarze często mylą to z nowotworem
unsplash.com, Co to jest bąblowica

Co to jest bąblowica?

Bąblowica jest chorobą pasożytniczą, którą wywołują larwy tasiemców bąblowcowych. Do zakażenia dochodzi poprzez zjedzenie pokarmu wraz z tasiemcem Echinococcus granulosus. Jaja tasiemca znajdują się w kale zwierząt dzikich i domowych. Kiedy kał tych zwierząt trafia na runo leśne, wtedy nietrudno o zakażenie. Dochodzi do niego przez zjedzenie zanieczyszczonej tym tasiemcem żywności.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.