w , ,

Można odmłodzić mózg

Śmiejące się kobiety podczas rozmowy.

Dotychczas nie brano pod uwagę tego, że rozmowa ma jakikolwiek wpływ na wiek naszego mózgu. Okazuje się, że niesłusznie! To popularne narzędzie komunikacji możemy z powodzeniem wykorzystywać w ramach antystarzeniowej terapii!

Z badań, które przeprowadzono przed laty wynikało, że o kondycję naszego mózgu możemy dbać przede wszystkim poprzez uprawianie aktywności fizycznej czy umysłowej. Dzisiaj wiemy już, że obok nich możemy postawić relacje społeczne.

Zdaniem amerykańskich badaczy możliwość wygadania się drugiej osobie w sytuacji, gdy naprawdę tego potrzebujemy, chroni nasz mózg przed starzeniem się, demencją starczą czy chorobą Alzheimera. Mamy więc kolejny przełom w medycynie!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.