w , ,

Konflikty finansowe rozbijają małżeństwa

Obrączki na ciemnym tle.

Małżeństwa mają wiele powodów do tego, by móc wejść na drogę ewentualnego konfliktu. Wspólne mieszkanie, zakupy, wydatki, problemy rodzinne – wszystko to może wzmacniać, ale i osłabiać naszą relację.

Dominującą rolę w naszym życiu wydają się mieć finanse. Pary notorycznie kłócą się o wydatki. Ktoś wydał mniej, ktoś inny więcej. Ktoś nie zarobił tyle, ile miał. Pól do ewentualnych konfliktów jest dużo. Jak wpływa to na ostateczne rozstanie?

Naukowcy z University of California w San Diego już wiedzą, ponieważ przeprowadzili wieloletnie badanie na parach z Niemiec. Trwało ono 13 lat i wzięło w nim udział łącznie 5300 par. Rezultaty są ciekawe.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.