w ,

TOP 20 kraje w których dochodzi do zdrad

para

Niektórym wierności trudno dochować. Coraz częściej jest to kwestia, którą traktuje się lapidarnie. Szczególnie w niektórych państwach podejście do respektowania przysięgi małżeńskiej jest dość luźne, a wręcz nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Zatem gdzie najczęściej dochodzi do zdrad? Poznaj statystyki zdrad na świecie i europie!

Top 20 kraje w których dochodzi do zdrad:

1. Niemcy

kraje w których dochodzi do zdrad

Nie każdy ma świadomość, że na pierwszej pozycji w liście: kraje w których dochodzi do zdrad znajdują się… nasi zachodni sąsiedzi! Zgodnie z raportem GfK, 53 procent ankietowanych Niemców jest przekonana, bądź też wie z własnego doświadczenia, że w większości małżeństw dochodzi do zdrady. Tym bardziej szokować może druga informacja, bowiem 80 procent z nich jest zdania, że rozwód nie jest wielką rzeczą.

Co ciekawe, jeden z niemieckich psychologów otwarcie przyznał, że kultura Niemiec nie wspiera kultywowania związków zbyt mocno w stosunku do przeszłości. Sama z kolei przysięga małżeńska nie znaczy tyle, co niegdyś.

2. Dania

kraje w których dochodzi do zdrad

Zgodnie z badaniami brytyjskiej firmy Dr Felix jasno pokazują, że w rankingu niewierności dość wysoko plasują się Duńczycy. Aż 46 procent obywateli Danii dopuszcza się zdrad i romansów, będąc w związku małżeńskich. Biorąc jednak pod uwagę, że cały naród liczy zaledwie 5 milionów, to statystyki robią wrażenie! To właśnie stawia ich na drugim miejscu na liście: top 20 kraje w których dochodzi do zdrad.

Duńczycy chyba nie bez powodu są więc nazywani najszczęśliwszym krajem na świecie. Nie przywiązują wagi do życia i przestrzegania zasad związanych z małżeństwem. Tym bardziej wolą cieszyć się chwilą.

3. Norwegia

kraje w których dochodzi do zdrad

Tuż za Danią, na najniższym stopniu podium, znajdują się Norwedzy. W tym państwie aż 41 procent osób będących w związku małżeńskim oszukuje swojego partnera. Norwegia jest zatem kolejnym krajem, w którym zdrady są niemal codziennością. 

Czytaj także: Fakty o ciele, o których nie masz pojęcia!

To dość ciekawy temat, bowiem powszechnie uważa się, że to w krajach latynoskich płomienne uczucia rodzą się najczęściej. Wbrew pozorom jednak to właśnie zimna Skandynawia – tuż obok obywateli Niemiec – nie myśli o konsekwencjach i bawi się na całego!

4. Finlandia

kraje w których dochodzi do zdrad

Na uwagę zasługuje również kolejne państwo skandynawskie. Tym razem, pomimo że tuż za podium, mowa o Finlandii. W tym państwie zdrady są nieco mniej częstsze w stosunku do Danii czy Norwegii, ale… wciąż są!

Zgodnie z najnowszymi danymi, w państwach skandynawskich w aż czterech na dziesięć małżeństw boryka się ze zdradą. Najciemniej pod latarnią, ponieważ kto by się spodziewał, że chłodni i zdystansowani Finowie są w stanie rozniecić ogień w łóżku z kochanką lub kochankiem i dopuścić zerwania przysięgi małżeńskiej?

Czytaj także: 15 powodów, dla których warto zacząć bieganie

5. Islandia

zdrady

Ponownie w temacie jedno z najwyższych miejsc zajmuje państwo skandynawskie. Tym razem mowa o Islandii, gdzie aż 39 procent badanych przyznało się do zdrady swoich partnerów. Islandczycy potrafią więc oszukiwać bez skrupułów osoby, z którymi zawarli związku małżeńskie.

Chociaż popularne wiadomości o szczęśliwym w życiu Skandynawii są dość popularne, to jednak – po wiadomościach o tak dużym odsetku zdrad – teza ta zdaje się nieprawdziwa i naciągana. Tak jak w poprzednich państwach, również i na Islandii przygodne romanse na jedną noc z przypadkowymi nieznajomymi jest dość popularnym „zajęciem”.

6. Filipiny

filipiny krajobraz

Filipiny to kraj, który można uznać za mocno osobliwy. Zgodnie z informacjami od brytyjskiego „Telegraph”, większość Filipińczyków dopuszcza się zdrady względem swoich małżonek nie dlatego, że nie żywią do nich miłości. Wręcz przeciwnie! Robią to, ponieważ potrzebują swoistej odskoczni od codziennego pożycia, powiewu świeżości.

Takie tłumaczenie podaje francuska psycholog Maryse Vaillant w swojej książce pod tytułem „Men, Love, Fidelity” i wydaje się całkiem zasadne, że na Filipinach przyjęło się właśnie taką zasadę.

7. Wielka Brytania

Londyn big ben

Sporo osób może być zaskoczonych, że Wielka Brytania zajmuje dopiero siódme miejsce na liście: top 20 kraje w których dochodzi do zdrad. W opinii publicznej panuje bowiem przekonanie, że Brytyjczycy zdradzają najczęściej. Wiele osób uważa wręcz, że powinni znaleźć się na jednym z trzech pierwszych miejsce. Tymczasem plasują się na nieco dalszej lokacie.

Brytyjczycy są znani z życia nocnego. Wieczorne wyjścia, liczne wyjścia do pubów, a nawet zdrady, kiedy współmałżonek smacznie śpi, są normą. Co więcej, są bardzo zadowoleni ze swojego życia miłosnego. Nie powinno więc nikogo dziwić, że nie planują zmiany swojego zachowania. Brytyjczycy są dość otwartym na przygody seksualne narodem.

8.  Australia

australia koala

Australia to urokliwy kraj z pięknymi kobietami i przystojnymi mężczyznami, który dla wielu jest celem podróżniczych marzeń. Czy powinno nas więc dziwić, że to właśnie tam bardzo często dochodzi do zdrad?

Turystki z całego świata liczą na płomienny, krótki romans z pięknym surferem albo biznesmanem na wakacjach. Turyści z kolei jadą do Australii, aby się opalić i… poznać bliżej z piękną dziewczyną z baru na plaży. W ten sposób odsetek niewiernych małżonków rośnie, a urlopy na drugim końcu świata są niezapomniane.

9. Chiny

chiny

Chińczycy są narodem dość… ciekawym pod wieloma względami. Wydają się poukładani, stateczni, zdyscyplinowani i – co najważniejsze – wierni. Pozory jednak lubią mylić, prawda? To właśnie w Chinach bardzo często dochodzi do zdrad małżeńskich.

Nie to jest najważniejsze – pomyślmy, z kim Chińczycy lubią zdradzać? Z kraju tego pochodzą liczne, przedziwne historie na temat potencjalnych kochanek i kochanków. Niektórzy bowiem zdradzają współmałżonków z członkami rodziny, a nawet… osobnikami, których ludzi nie przypominają.

10. Indie

indie swiątynia

Indie zamykają pierwszą dziesiątkę w rankingu top 20 kraje w których dochodzi do zdrad. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, ponieważ kino bollywoodzkie jasno przekazuje: Człowieku, ciesz się życiem! Hindusi, biorą więc to przesłanie dość poważnie, a jednocześnie rozumieją je na opak.

Radość identyfikują ze skokami w bok w związkach małżeńskich, a same zdrady są dla nich po prostu codziennością. Nie ma się jednak czemu dziwić, ponieważ Hinduski wyróżniają się ponadprzeciętnym wyglądem.

11. Holandia

holandia tulipany

Holandia to kraj beztroski i wszechobecnej radości. Nie bez powodu jest nazywana krainą czerwonych latarni, liberalizmu i lekkich narkotyków. Czy powinno nas zatem dziwić, że Holendrzy nie przykładają wagi do tradycjonalizmu, a co za tym idzie – małżeńskich umów i przysięgi?

Obywatele Holandii – najprościej mówiąc – korzystają z życia, bo mogą. Taką właśnie wyznają zasadę i trzymają się jej kurczowo, czego nie można z kolei powiedzieć o kwestii wierności. Bawią się i nie myślą o konsekwencjach, które mogą ich spotkać.

12. Grecja

TOP 20 krajów

Grecja to kraj, który słynie z dwóch rzeczy – z pięknych widoków przyciągających turystów z całego świata, a także urokliwych tubylców. Przystojni Grecy są idealnymi kandydatami na potencjalnych kochanków, a Greczynki występują w fantazjach wielu mężczyzn. Nie powinno więc dziwić, że właśnie to państwo znajduje się w tym rankingu.

Grecy zdradzają często, a badania firmy Dr Felix ujawniają, że są narodem, który najczęściej doświadcza seksu analnego. Mowa zarówno o przygodzie seksualnej z rodakiem, jak i z turystą.

13. Kanada

TOP 20 krajów

Kanadyjczycy są raczej uznawani za naród grzeczny i niewinny. Wielu Europejczyków, a w szczególności Polaków, jedzie tam w poszukiwaniu lepszego życia i pracy. W zderzeniu z rzeczywistością można się jednak srogo zdziwić. W Kanadzie nikt nie próżnuje, szczególnie w łóżku.

Do zdrad dochodzi nieco rzadziej niż w przypadku Stanów Zjednoczonych Ameryki, ale wciąż odsetek przypadków jest dość duży, dlatego też państwo to znajduje się w naszym rankingu na początku drugiej dziesiątki. Zapewne Amerykanie mają negatywny wpływ na naród Kanadyjczyków!

14. Tajlandia

TOP 20 krajów

W Tajlandii kobiety zdradzają równie często, co mężczyźni. Ponad polowa z nich bowiem przyznała się do zerwania przysięgi małżeńskiej. Dzieje się tak głównie dlatego, że jest to kraj turystyczny. Sporo osób żyje ze świadczenia usług seksualnych dla przyjezdnych.

Tajkom i Tajom nie przeszkadza bycie w związkach, aby dopuścić się do zdrady za pieniądze. Wierności nie potrafi dochować aż 59 procent kobiet będących w stałych związkach małżeńskich. Podobnie sytuacja ma się z mężczyznami. Naród tajski jest zatem bardzo otwarty na seksualne przygody!

15. Nigeria

TOP 20 krajów

Nigeria jest idealnym miejscem, w którym można nie tylko zwiedzić, ale i przeżyć seksualną przygodę z mieszkańcem tego państwa. Nigeryjczycy są bardzo miłym narodem i z chęcią dopuszczają się zdrad. Nie istnieją dla nich jakiekolwiek przysięgi małżeńskie i na próżno szukać w tym kraju jakichkolwiek moralnych zasad czy etyki.

Warto jednak wspomnieć, że za pięknym i szerokim uśmiechem kryje się prawdziwy dramat. W mniejszych wioskach kobiety są bite przez męża tylko za samo podejrzenie zdrady. Za niewierność mężczyźni mordują współmałżonki, bowiem te narażają ich „honor” na pośmiewisko.

16. Francja

francja wieża eiffla

We Francji zdrady również nie są nowością. Zgodnie z najnowszymi danymi – wśród Francuzek, z powodu znudzenia pożyciem małżeńskim i chęcią zasmakowania czegoś nowego, do niewierności przyznało się 16 procent. W przypadku mężczyzn do zdradzenia swojego partnera dopuściło się 27 procent. 

Ciekawostką jest także to, że Francuzi cieszą się sporą aktywnością seksualną. Są jednak z niej zadowoleni i nie ukrywają tego. Miłość po francusku – po takiej informacji – nabiera więc nowego, całkiem innego znaczenia!

17. Rosja

rosja

Rosja to kolejne państwo, gdzie miłość rządzi się swoimi prawami. Rosjanie bardzo chętnie obdarowują miłością innych, nawet tych, których – zgodnie z moralnością, etyką czy prawem – nie powinni. W tym kręgu znajdują się nie tylko ich małżonkowie czy rodzina!

Badaczka Pamela Druckerman ujawnia, że – według niej – Rosjanie nie uznają formalnie za zdradę przygody seksualnej, do której doszło na wakacjach, w ekskluzywnych kurorcie tuż obok plaży. Czy powinno więc dziwić, że Rosjanie tak chętnie podróżują? Zapewne poszukują wówczas miłości na jedną noc…

18. Stany Zjednoczone Ameryki

TOP 20 krajów

Amerykanie jeszcze paręnaście lat temu wyznawali tradycyjne podejście do życia i mocno trzymali się rad swoich przodków. W dzisiejszych czasach jednak odeszli od nich i obecnie wyznaczają nowe standardy moralności.

Na próżno szukać u nich miłości i wierności. W Stanach Zjednoczonych Ameryki zdrady są na porządku dziennym. Zdradzają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Z całą pewnością amerykańskie filmy nie przedstawiają rzeczywistości, w której rodzina kocha się i szanuje, a o romansie nikt nie myśli.

19. Włochy

włochy

Włosi plasują się na przedostatnim miejscu w naszym rankingu. Nie ulega wątpliwości, że są narodem dość lekkich obyczajów, który – pomimo wyznawania wiary chrześcijańskiej – nie trzyma się reguł. Zdrady małżeńskie z sąsiadką, koleżanką lub kolegą z pracy albo turystami? Jasne, nie ma sprawy!

Czytaj także: 15 zdrowotnych właściwości ananasa

We Włoszech dobra zabawa i przygody na jedną noc są codziennością. Większość Włochów, która zdradza, podkreśla, że dopuszczają się tego, ponieważ są znudzeni stałym związkiem i poszukują nowych emocji, świeżości w życiu prywatnym i seksualnym.

20. Nowa Zelandia

nowa zelandia

Nowozelandczycy są uznawani za naród niezwykle otwarty, miły i przyjazny. Są niewielką nacją, a każdego roku liczba turystów w Nowej Zelandii znacznie przekracza liczbę stałych mieszkańców. Być może właśnie dlatego to państwo znajduje się w naszym rankingu.

Przyjaźni i otwarcie – również na seksualne przygody – Nowozelandczycy z chęcią dopuszczają się zdrad w związkach małżeńskich. Nie kultywują też wierności tak, jak kraje tradycyjne i konserwatywne – są nowocześni, dlatego też idą z duchem czasu.

Czytaj także: 10 nawyków, które poprawią Twój komfort życia

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.