w , ,

Dlaczego Polacy powinni szczególnie teraz dbać o dotlenienie swojego mózgu?

Mózg w czaszce - eksponat.

Aby nasz mózg prawidłowo funkcjonował konieczne jest dostarczenie mu energii oraz dotlenienie mózgu. Jeśli któregoś składnika brakuje, to funkcjonowanie mózgu jest zaburzone. Choć energię mózg może czerpać z zapasów nawet, gdy długo mu jej nie dostarczamy, to tlen jest mu potrzebny cały czas – zużywa go bowiem na bieżąco!

Jeśli nasz mózg przez 3 minuty nie będzie miał dostępu do tlenu, to zajdą w nim zmiany, których właściwie nie będzie dało się odwrócić. Po kolejnych dwóch minutach najczęściej dochodzi do śmierci mózgu.

Choć są to sytuacje ekstremalne, to warto zorientować się, jak należy postępować na co dzień, by nasz mózg był odpowiednio dotleniony. To ułatwi nam wykonywanie codziennych obowiązków, ponieważ będziemy mieć więcej siły, energii i chęci do działania!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.