w ,

Co jeść, aby przytyć i być zdrowym?

jak przytyć

Internet jest pełen artykułów na temat diet, odchudzania i zrzucania zbędnych kilogramów. Jednak wiele osób boryka się z odwrotnym problemem – mają niedowagę i próbują przytyć. I chociaż dla większości wydaje się to łatwe, wystarczy przecież po prostu więcej jeść – zapotrzebowanie na diety na przytycie jest równie duże.

Jedzenie dużych ilości tłustych potraw czy tych zawierających sporą ilość cukru zdecydowanie nie jest rozwiązaniem – taki sposób odżywiania może doprowadzić do poważnych kłopotów zdrowotnych i przewlekłych chorób. Zdrowe przytycie jest jak najbardziej możliwe. Co jeść, aby przytyć?

typu budowy ciała
psychologiawygladu.pl

Dlaczego nie mogę przytyć?

Problem z utrzymaniem odpowiedniej wagi ciała mogą mieć osoby o typie budowy ektomorficznym oraz osoby z przyspieszonym metabolizmem. Niedowaga może wynikać również z chorób, które przeszła osoba chcąca przytyć oraz z okresu rekonwalescencji.

Niezależnie od przyczyny, niedowaga występuje wtedy, gdy spalamy więcej kalorii niż spożywamy. Deficyt kaloryczny będzie odpowiedni dla osób odchudzających się, natomiast aby przytyć, należy dostarczać z pożywieniem więcej kalorii niż organizm zużywa w ciągu dnia.

Napisane przez Daniel

Student uczelni biznesowej, założyciel portalu Sztosowe.pl, pasjonat nauk przyrodniczych. Interesujący się zdrowym żywieniem, dbaniem o swoje ciało, sportem oraz psychologią. Autor licznych publikacji dotyczących zdrowia oraz urody.