w ,

15 zdrowotnych właściwości kaszy jaglanej

kasza jaglana

Kasza jaglana produkowana jest z łuskanego ziarna prosa i należy do najzdrowszych ze wszystkich kasz. Pomimo jej drogocennych właściwości nie jest jeszcze tak popularna w Polsce, jak chociażby kasza gryczana. To powszechnie dostępny, tani produkt spożywczy, którego z pewnością warto włączyć do diety. Zdrowotne właściwości kaszy jaglanej

To bogactwo witamin i minerałów

właściwości kaszy jaglanej

Kasza jaglana jest źródłem wielu cennych dla ludzkiego organizmu witamin oraz minerałów. Można w niej znaleźć fosfor wzmacniający zęby i kości, a także magnes biorący udział w przemianie węglowodanów, białek i tłuszczów, dzięki czemu dostarczana jest organizmowi energii do działania.

Oprócz tego magnes wpływa na poprawę pamięci oraz myślenia, tak samo, jak znajdujące się w kaszy witaminy z grupy B. W tym produkcie znajduje się również dobrze wpływająca na zdrowie lecytyna, prowadząca do obniżenia złego cholesterolu we krwi.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.