w , ,

Największy organizm na świecie się kurczy

Topole Osikowe w Utah.

Pando jest jednocześnie największym i najstarszym organizmem, jaki zamieszkuje Ziemię! Możemy znaleźć go w Stanach Zjednoczonych, w samym centrum stanu Utah, gdzie zajmuje ogromną powierzchnię ponad 40 hektarów!

Naukowcy są jednak poważnie zaniepokojeni, ponieważ z roku na rok organizm się kurczy. Choć wciąż waży 35 razy więcej niż największe zwierzę na świecie, to każdego roku się zmniejsza, co jest wyraźnym powodem do niepokoju i powinno nas skłonić do podjęcia działań, które go ochronią.

Jest to jednak trudne zadanie, ponieważ organizm ważący 6 tysięcy ton trudno w całości objąć ochroną oraz zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem czynników naturalnych, do których należą głównie roślinożercy oraz zmieniający się klimat!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.