w , ,

Upały powodują agresję – uważaj na siebie

Zdenerwowane dziecko na kocu w słoneczny dzień.

Upały mogą nam się mocno dawać we znaki. Nie chodzi tutaj tylko o to, że możemy czuć się osłabieni, pozbawieni energii czy zmęczeni wysokimi temperaturami zarówno w dzień, jak i w nocy. Chodzi o coś znacznie więcej!

Naukowcy uważają, że tropikalne temperatury mogą w nas wyzwalać agresję, nad którą może być wyjątkowo trudno zapanować. Początkowo może nam się wydawać, że słoneczne promienie poprawiają nasz nastrój, dodają nam energii.

Jednak uśmiech z twarzy i energię do działania możemy stracić tuż po wyjściu z domu, gdy temperatura gwałtownie się zmieni. Okazuje się więc, że sprawa z upałami jest dla nas bardziej niebezpieczna niż mogłoby się wydawać.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.