w , ,

Ciekawostki o Saharze

Słońce, wschodzące nad Saharą.

Sahara, to największa gorąca pustynia na Ziemi. Leży w północnej Afryce i ma powierzchnię ponad 9 milionów kilometrów. Ciekawostki Saharze pokazują, że jest to tajemnica, którą trudno w pełni odkryć!

Na pustyni trudno znaleźć rozbudowaną roślinność. Na jej powierzchni znajdują się jednak oazy, w których występuje dostateczna ilość wody, by zarówno rośliny, jak i zwierzęta mogły przetrwać. To właśnie w oazach skupia się pustynne życie.

Jeśli zaś chodzi ludność na Saharze, to występuje tam bardzo niewielkie zaludnienie – około 1 osoba na km2. Jest to spowodowane warunkami naturalnymi, występującymi na pustyni, które są trudne do zniesienia dla człowieka. Poznaj Saharę nieco bliżej i zobacz, jak fascynująca może być!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.