w , ,

Te ssaki potrafią oddychać przez jelita

Małe prosiaczki podczas jedzenia.

Jelita kojarzą się większości z nas z układem trawiennym. Jednak najnowsze doniesienia naukowe mogą całkowicie zmienić spojrzenie na poszczególne układy w naszym organizmie. Z badań wynika bowiem, że jelita mogą być wykorzystywane także do oddychania!

Jak na razie odkryto te niezwykłe zdolności jedynie u niektórych ssaków – świń oraz gryzoni, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonywać dalsze badania i pogłębiać naszą wiedzę w tej dziedzinie. Może ona mieć znaczący wpływ na medycynę.

Dzięki tego rodzaju odkryciom dowiadujemy się bowiem, że istnieją alternatywne formy leczenia układu oddechowego do tych, które są nam obecnie znane. To może zmienić obraz medycyny w ciągu najbliższych lat i uratować setki istnień!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.