w , ,

Czy można usunąć wspomnienia? Naukowcy zrobili eksperyment

Wspomnienia uwiecznione na zdjęciach.

Naukowcy pochodzący z Niemiec oraz Wielkiej Brytanii wysuwają śmiałą teorię o tym, że nasze wspomnienia można dowolnie zaszczepiać oraz kasować. Szokujące, prawda? Większość z nas wie, że pamięć bywa zawodna. Okazuje się jednak, że możemy w nią ingerować.

Co ciekawe, przy okazji wcale nie musimy zaburzać prawdziwych wspomnień dotyczących tego, co faktycznie miało miejsce. Naukowcy z uczelni w Hagen, Mainz i Portsmouth po raz pierwszy udowodnili, że istnieją skuteczne techniki pozwalające korygować naszą pamięć.

Eksperyment może okazać się pierwszym krokiem do rewolucji w wielu aspektach – od prywatnego życia, po pracę sądów, przez psychologię czy psychiatrię. Takich naukowych doniesień nie można przegapić!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.