w , ,

Deja vu – o co z nim chodzi

Mężczyzna mający deja vu.

Wiele osób uważa, że deja vu, to dowód na to, że nasze aktualne wcielenie jest jedynie kolejnym, również przemijalnym. Ich zdaniem ma ono potwierdzać to, że możemy posiadać kilka żyć oraz być bezpośrednim dowodem na istnienie telepatii.

To właśnie w ten sposób niektórzy tłumaczą sytuację, gdy nagle znajdą się w jakimś obcym miejscu, spojrzą na pewien przedmiot czy w określonym kierunku i czują, jak by to już kiedyś się zdarzyło, jakby było powtórką pewnych zdarzeń.

Zjawisko budzi wiele pytań, na które nie znamy odpowiedzi, dlatego naukowiec ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej postanowił przyjrzeć mu się nieco bliżej i zbadać go od podstaw. Efekty są dla nas obiecujące!

Wspominająca kobieta.
unsplash.com

Czym jest deja vu

Określenie deja vu pochodzi z języka francuskiego, w którym oznacza już widziane. Wydaje się, że te słowa faktycznie najlepiej oddają istotę zjawiska, jakim jest niekontrolowane przeświadczenie o tym, że coś już się zdarzyło.

Najczęściej odczuwamy takie wspomnienia, gdy znajdujemy się w teoretycznie nowym, obcym miejscu, z którym nie powinniśmy mieć żadnych wspomnień, skojarzeń, a jednak one występują. Nie mamy wpływu na to, że się pojawiają.

Wspomnienia mogą być wywoływane również przez przedmioty: kubki, zastawy porcelanowe czy meble, które wydają się być wyjątkowo znajome i bliskie naszemu sercu. Dodatkowo, mamy z nimi pozytywne skojarzenia.

Zobacz także:  Płatki owsiane: co warto o nich wiedzieć?

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.