w ,

5 niesamowitych sposobów, aby powstrzymać zły oddech w 5 minut

Jak walczyć z brzydkim oddechem?

Chcesz powstrzymać zły oddech? Według statystyk od 5 do 60% ludzi na świecie cierpi na różne poziomy nieświeżego oddechu. Nawet jeśli codziennie dbasz o swoje usta i nie jesz dużo czosnku możesz wydzielać zły zapach z ust.

Czasami nieświeży oddech może być bardzo podstępny, a nawet zniszczyć randkę lub spotkanie, ale co możesz zrobić, jeśli jest to nagły wypadek i nie masz przy sobie gumy do żucia? Tutaj znajdziesz szybkie porady, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Miriam Dubini
— Miriam Dubini

„Oddech to pierwsza rzecz, jaką dostajemy po narodzinach i ostatnia, jaką oddajemy przed śmiercią. To tak proste, że wydaje się bez znaczenia. A jednak jest najważniejsze..”

1. Powody, dla których mamy zły oddech

Zły oddech pojawia się z powodu bakterii, które mogą się rozmnażać w wyniku złych nawyków. Jeśli masz ten problem, powinieneś pomyśleć o lepszej higienie ust i języka oraz, oczywiście, o lepszych nawykach żywieniowych. Oto kilka typowych powodów, dla których mamy nieświeży oddech:

  • Jesz dużo żywności bogatej w siarkę.
  • Palenie i alkohol.
  • Mikrobiom ustny.
  • Choroba dziąseł.
  • Stres i niepokój.
  • Infekcje jamy ustnej.
  • Próchnica. 

Jeśli musisz natychmiast pozbyć się nieświeżego oddechu, a nie masz przy sobie szczoteczki do zębów lub gumy, istnieją pewne skuteczne sposoby zmniejszenia nieprzyjemnego zapachu.

2. Aby powstrzymać zły oddech: Pij wodę

5 Niesamowitych sposobów, aby powstrzymać zły oddech w 5 minut

Bakterie w naszych ustach uwalniają obrzydliwy gaz i ślina ułatwia pozbywanie go sie. Jeśli jesteś nawodniony, masz mniej nieświeży oddech, pamiętaj o picu wody w szczególności, jeśli masz suche usta.

3. Żuj zioła, takie jak mięta, pietruszka lub bazylia.

5 Niesamowitych sposobów, aby powstrzymać zły oddech w 5 minut

Jeśli jesteś na imprezie, aby po prostu powstrzymać zły oddech żuj niektóre zioła, takie jak mięta. Zdecydowanie nie oczyścisz zębów, ale zaoszczędzisz silny zapach. Zioła są bardzo skuteczne, ale działają tylko przez krótki czas.

Wybrane dla Ciebie: 15 Powodów dla których musisz zacząć jeść pomidory każdego dnia!

4. Zjedz jabłko

5 Niesamowitych sposobów, aby powstrzymać zły oddech w 5 minut

Zabierz ze sobą jabłko, kiedy wychodzisz z domu. Jabłka zawierają utlenione polifenole, które pomagają zneutralizować nieprzyjemny zapach w ustach. A także czyszczą zęby z powodu ich tekstury.

5. Zły oddech? Ssij cytrynę!

5 Niesamowitych sposobów, aby powstrzymać zły oddech w 5 minut

Cytryny są nie tylko zdrowe, ale są również użyteczne, jeśli chcesz powstrzymać zły oddech, ponieważ zabijają bakterie, które mogą wywołać niepożądany zapach. Wystarczy ssać kawałek cytryny lub ścisnąć go w szklance wody. Jest również bardzo skuteczny sposób po zjedzeniu czosnku lub cebuli.

6. Bonus: Koniecznie czyść swój język

czyszczenie języka

Wiele osób kończy mycie zębów na samym szczotkowaniu, a to nie wystarczy. Bardzo ważne jest, aby zadbać również o czysty język na którym odkładają się bakterie, ale i resztki spożywanego jedzenia. Zaopatrz się w specjalną szczotkę do języka. 

Szczotka rekomendowana przez nas: KLIKNIJ TUTAJ

Napisane przez Daniel

Student uczelni biznesowej, założyciel portalu Sztosowe.pl, pasjonat nauk przyrodniczych. Interesujący się zdrowym żywieniem, dbaniem o swoje ciało, sportem oraz psychologią. Autor licznych publikacji dotyczących zdrowia oraz urody.