w ,

6 błędów jakie popełniasz podczas mycia zębów

6 błędów jakie popełniasz podczas mycia zębów

Prawidłowa higiena jamy ustanej. Szczotkowanie zębów i higiena jamy ustnej mają wpływ nie tylko na nasz świeży oddech. Zęby i dziąsła odpowiadają za powstawanie różnych schorzeń. Warto wiedzieć, co robić, żeby tego uniknąć. Przedstawiamy kilka działań, które zaleca się każdemu.

Zobacz także:  Młody wygląd skóry - Koreanki dzielą się wiedza

Szczoteczka

Nikogo nie zdziwi pierwszy punkt. Najważniejszy i zarówno najtrudniejszy. Odpowiedni wybór szczoteczki może mieć bezpośredni wpływ na stan naszych zębów. O ile masz taką możliwość wybieraj szczoteczki soniczne. Są one dużo bardziej zaawansowane technologicznie i pozwolą na usunięcie większej ilość płytki bakteryjnej z powierzchni zębów.

Zobacz także:  Co się stanie, jeżeli użyjesz WD-40 jako oleju w samochodzie

Czas

Gdy masz już szczoteczkę, warto zadbać o regularne jej wykorzystywanie. Najlepiej jest myć zęby dwa razy dziennie- rano i wieczorem. Jeśli bierzesz się za mycie przed snem, nie sięgaj później po jedzenie bądź słodkie napoje, ponieważ cała Twoja praca pójdzie na marne. Pamiętaj, że szczotkowanie nie powinno zająć krócej niż 2 minuty. Nie zapominaj o dotarciu do każdego miejsca. To, że nie widzisz swoich ósemek, na co dzień, nie oznacza, że ich tam nie ma.

Zobacz także:  Do 2050 roku trzykrotnie wzrośnie liczba niewidomych

Język

Wielu z nas zapomina, że to właśnie na języku mogą osiadać się resztki pokarmu i bakterie. Jest on niejednokrotnie odpowiedzialny za brzydki zapach wydobywający się z ust. W celu oczyszczenia możesz wykorzystać szczoteczkę. Wykonuj ruchy zamiatania, od tylnej części języki do przodu.

Zobacz także:  Najdziwniejsze fobie, w które aż trudno uwierzyć

Wymiana

Jeśli zaopatrzyłeś się w odpowiednią szczoteczkę, nie przyzwyczajaj się do niej za bardzo. Nie jest to jednorazowy zakup. Wymiana szczoteczek manualnych bądź końcówek tych elektronicznych czy sonicznych powinna zostać zastąpiona nową raz na 3 miesiące minimum.

Zobacz także:  TOP10: fakty, które mogą uratować Ci życie

Pasta

Odpowiednia pasta też ma wpływ na stan naszej jamy ustnej. Staraj się wybierać, te z zawartością fluoru powyżej 1000ppm. Innym ważnym czynnikiem przy wyborze jest ścieralność past. Ma to duże znaczenie na szkliwo. Ścieralność past określa się w jednostkach RDA. Przedział 70-100 zalecane są przy codziennym stosowaniu. Od 30 do 70 dla zębów odznaczających się nadwrażliwością, natomiast te 100-250 przeznaczone są do wybielania bądź osób palących papierosy.

Zobacz także:  Fakty o ciele, o których nie masz pojęcia!

Kontrola

Być może jednym z ważniejszych punktów na liście jest kontrola w gabinecie
stomatologicznym. Tam dowiesz się od profesjonalisty więcej na temat stanu Twojego uzębienia. Dostaniesz wskazówki i wytyczne do stosowania, które na pewno pomogą utrzymać bądź polepszyć stan Twoich zębów i dziąseł.

Zobacz także:  Naukowcy rozwiązali zagadkę sprzed 2000 lat tzw. antycznego komputera

Artykuł powstał przy współpracy z https://ratynski.expert/

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.