w , ,

„Deepfejk” Tom Cruise podobija Internet, a także wzbudza obawy u odbiorców

Tom Cruise deepfake.

Deepfake, to technologia, która sprawia, że w jednej chwili twarz danej osoby może właściwie bez żadnego śladu zostać doklejono do ciała innej osoby. Może to być polityk, gwiazda filmów dla dorosłych czy podziwiany aktor. Czy technologia jest bezpieczna?

Eksperci w jednoznaczny sposób wypowiadają się na temat tego, jakie zagrożenia wiążą się z dalszą popularyzacją tego rodzaju rozwiązań technologicznych. Bezpieczeństwo w sieci znacznie spada i zagraża nam już nie tylko w przestrzeni internetowej, ale i w świecie polityki czy bezpieczeństwa państwa!

Filmik, na którym pewien mężczyzna użył deepfake, by przeistoczyć się w Tom’a Cruise’a robi furorę. W kilka dni obejrzało go 11 milionów osób. Komentarze są niezwykle pochlebne. Warto jednak spojrzeć na tę kwestę z innej strony – zagrożeń, które niesie ze sobą możliwość tak łatwego sterowania wizerunkiem.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.