w , ,

Jakie ryby są najzdrowsze? Jedz je bez limitów

Najzdrowsze ryby.

W Polsce najzdrowsze ryby nie są tymi, które najczęściej lądują na naszych talerzach. Owoce morza spożywamy w naszym kraju stosunkowo rzadko, głównie w okresie Świąt Bożego Narodzenia. To ogromny błąd, który musisz czym prędzej naprawić!

Zgodnie z zaleceniami dietetyków ryby najlepiej jeść 2-3 razy w tygodniu. Są one źródłem takich składników odżywczych, jak kwasy Omega-3, dobrze przyswajalne przez nasz organizm białko, witamina D, witaminy z grupy B czy żelazo. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie ryby są faktycznie zdrowe.

Coraz więcej mówi się o tym, że część z nich jest skażona rtęcią bądź nieprawidłowo odżywiana, przez co nie tylko mogą nie być zdrowe, ale i mogą wywierać szkodliwy wpływ na nasze zdrowie! Poznaj 5 najzdrowszych ryb i listę tych, których lepiej unikać dla lepszego zdrowia!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.