w ,

Biały nalot na języku może być niebezpieczny

Co oznacza biały nalot na języku?

Nierzadko ignorujemy objawy, które mogą pozwolić wykryć poważne schorzenia. Rzadko kiedy zwraca się uwagę na język. Mało kto ma w zwyczaju kontrolę jego stanu. Sprawdź, czy zmagasz się z podobnym problemem.

Co oznacza biały nalot na języku?
Biały nalot na języku może być niebezpieczny 1
Zobacz także:  Domowe sekrety, które powinien znać każdy! Te triki ułatwią Ci życie

Co oznacza biały nalot na języku?

Nie zawsze oznacza to poważną chorobę. Z drugiej strony może świadczyć o takich zaburzeniach jak: grzybica, kiła, anemia, a nawet zmiany rakowe. Pozbycie się białego nalotu nie wymaga specjalnego nakładu finansowego. Niekiedy wystarczy wzmożona higiena jamy ustnej i zmiana nawyków żywieniowych. Białym nalotem określa się warstwę martwych komórek, resztek jedzenia oraz bakterii i grzybów, które naturalnie zasiedlają jamę ustną. Umiejscowienie może być różne. Dodatkowo, mogą towarzyszyć temu: nieprzyjemny smak, nieświeży oddech, zaczerwienienia i szczypanie powierzchni języka.

Zobacz także:  Jedz jak najwięcej śliwek

Zakażenie drożdżakami

Najczęściej występująca przyczyną pojawiania się białego nalotu jest zakażenie drożdżakami. Innymi przyczynami mogą być: nieprawidłowa higiena jamy ustnej, picie zbyt małej ilości wody, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, gorączka, oddychanie przez usta, nieprawidłowa dieta, urazy języka, kiła, dur brzuszny, dolegliwości żołądkowe, problemy z sercem czy rak jamy ustnej. Przyczyn może być wiele. Warto zorientować się, czy któraś z nich może dotyczyć nas samych. Zaniedbanie któregoś z czynników może być powodem występowania białego nalotu. Jednak, gdy większa dbałość o stan zdrowia nie pomaga, a nalot nie ustępuje, warto zgłosić się do lekarza. W momencie, kiedy stan ten trwa więcej niż kilka tygodni, a dodatkowo pojawiają się objawy takie jak: ból, świąd języka, krwawienie należy udać się do specjalisty.

Zobacz także:  Najzdrowsze jedzenie na kolację

Co oznacza biały nalot na języku?

Trzecia dawka szczepionki nie jest skuteczna? Zobacz sam!

Co oznacza biały nalot na języku?

,,Niewidzialna” odmiana koronawirusa. Co warto wiedzieć?