w , ,

Nie myj jabłek przed jedzeniem! Zobacz dlaczego to ważne

Nie myj jabłek przed jedzeniem! Zobacz dlaczego to ważne

Dietetycy i lekarze alarmują, że na co dzień w naszej diecie znajduje się zbyt mała ilość warzyw i owoców. Zamiast nich wybieramy mięso, słodycze czy przetworzony nabiał. Nie jest to dobre rozwiązanie ani dla naszego zdrowia, ani samopoczucia.

Jeśli postąpimy rozsądnie i wybierzemy owoce, to należy zrobić to w przemyślany sposób. Przykładowo, mycie jabłek przed jedzeniem może sprawić, że sobie zaszkodzimy. Jest to spowodowane zmianami, jakie zaszły w rolnictwie oraz uprawach roślin.

Dzisiaj nie możemy już pójść na zakupy i po prostu wybrać kilku produktów, na które mamy ochotę. Aby zrobić zdrowe zakupy, które będą dla nas wartościowe, powinniśmy sięgać po ekologiczne, bio produkty.

W przeciwnym razie, mimo dostarczania swojemu organizmowi warzyw i owoców, nie zaspokoimy potrzeb na mikro i makroskładniki, które ma.

Owoce w białej misie.
unsplash.com

Dlaczego owoce i warzywa dzisiaj są mniej odżywcze

Owoce i warzywa nie są tak odżywcze jak przed laty – wynika to ze sposobu, w jaki są uprawiane. Niegdyś nie stosowano nawozów. Jeśli już to robiono, to miały one naturalne pochodzenie.

Niestety, dzisiaj większość żywności jest produkowana przy pomocy sztucznych konserwantów, nawozów oraz barwników. Nie inaczej jest w przypadku owoców – bananów, jabłek, mandarynek, brzoskwiń czy pomarańczy.

Skoro tak jest, to mycie jabłek przed jedzeniem tym bardziej powinno mieć miejsce, by uchronić się przed szkodliwymi związkami, które są w nich zawarte. Okazuje się, że nie do końca.

Zobacz także:  Najzdrowsze jedzenie na kolację

Poprzez mycie owoców możemy jeszcze bardziej pogorszyć sytuację i sprawić, że do naszego organizmu dostanie się duża ilość substancji niepożądanych, mających negatywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale i życie.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.