w , ,

Nie myj jabłek przed jedzeniem! Zobacz dlaczego to ważne

Nie myj jabłek przed jedzeniem! Zobacz dlaczego to ważne

Dietetycy i lekarze alarmują, że na co dzień w naszej diecie znajduje się zbyt mała ilość warzyw i owoców. Zamiast nich wybieramy mięso, słodycze czy przetworzony nabiał. Nie jest to dobre rozwiązanie ani dla naszego zdrowia, ani samopoczucia.

Jeśli postąpimy rozsądnie i wybierzemy owoce, to należy zrobić to w przemyślany sposób. Przykładowo, mycie jabłek przed jedzeniem może sprawić, że sobie zaszkodzimy. Jest to spowodowane zmianami, jakie zaszły w rolnictwie oraz uprawach roślin.

Dzisiaj nie możemy już pójść na zakupy i po prostu wybrać kilku produktów, na które mamy ochotę. Aby zrobić zdrowe zakupy, które będą dla nas wartościowe, powinniśmy sięgać po ekologiczne, bio produkty.

W przeciwnym razie, mimo dostarczania swojemu organizmowi warzyw i owoców, nie zaspokoimy potrzeb na mikro i makroskładniki, które ma.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.