w ,

Tego nie jedz przed snem!

Tego nie jedz przed snem!

Tego nie jedz przed snem! W Internecie pełno wskazówek co jeść, a czego nie jeść. Wszystko jest dla ludzi, ale kluczem do sukcesu jest balans. Warto zwrócić również uwagę na to, o jakiej porze spożywamy dany posiłek. Przed snem nie warto sięgać po te konkretne produkty i składniki…Odpowiednie nawyki żywieniowe przed snem mogą wpłynąć na ogólny stan organizmu i samopoczucie. Warto dbać, o to, co ląduje w naszym żołądku, by móc cieszyć się jakościowym snem. Niechciane uczucie przepełnienia również może być spowodowane źle dobranym posiłkiem, bądź przekąską przez snem. Może to być kwestii indywidualna i odpowiednie składniki wpływają na każdego inaczej. Jest jednak kilka ogólnych zasad, które należy przestrzegać.

Tego nie jedz przed snem!
A young smiling woman having healthy breakfast in the morning at home
Zobacz także:  To warzywo musisz jeść codziennie! Niesamowite właściwości papryki

Produkty bogate w kofeinę – Tego nie jedz przed snem!

Znajdziemy ją w kawie, czarnej herbacie, kakao czy gorzkiej czekoladzie. Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać faktu, jakim jest pobudzające działanie kofeiny. Małe ilości nie powinny wpływać negatywnie. Spożywanie tuż przed snem któregoś z produktów może powodować problemy z zaśnięciem. Kofeina przyspiesza czynność serca, zwęża naczynia krwionośne i podwyższa metabolizm. Przez to, organizm staje się pobudzony, a proces wyciszenia i regeneracji jest utrudniony.

Zobacz także:  8 sposobów na zdrowe nerki! Zacznij to robić, a Twoje ciało Ci podziękuje

Napisane przez Natalia Lewandowska

Studentka dietetyki, pełna pasji do sportu i zdrowego odżywiania. Jej entuzjazm wobec aktywnego trybu życia sprawia, że regularnie angażuje się w różnorodne formy aktywności fizycznej. Jednak to jej fascynacja kuchnią z całego świata wyróżnia ją spośród innych. Nie tylko kocha gotować, ale także eksperymentuje z nowymi składnikami i technikami gotowania, by odkrywać różnorodność smaków i wartości odżywcze. Jej determinacja i chęć dzielenia się wiedzą czynią ją inspiracją dla innych, zachęcając do podejmowania zdrowszych wyborów żywieniowych i aktywnościowych.