w ,

Tego nie jedz przed snem!

Tego nie jedz przed snem!

Tego nie jedz przed snem! W Internecie pełno wskazówek co jeść, a czego nie jeść. Wszystko jest dla ludzi, ale kluczem do sukcesu jest balans. Warto zwrócić również uwagę na to, o jakiej porze spożywamy dany posiłek. Przed snem nie warto sięgać po te konkretne produkty i składniki…Odpowiednie nawyki żywieniowe przed snem mogą wpłynąć na ogólny stan organizmu i samopoczucie. Warto dbać, o to, co ląduje w naszym żołądku, by móc cieszyć się jakościowym snem. Niechciane uczucie przepełnienia również może być spowodowane źle dobranym posiłkiem, bądź przekąską przez snem. Może to być kwestii indywidualna i odpowiednie składniki wpływają na każdego inaczej. Jest jednak kilka ogólnych zasad, które należy przestrzegać.

Tego nie jedz przed snem!
A young smiling woman having healthy breakfast in the morning at home
Zobacz także:  Jak dezynfekować maseczki jednorazowe? Sprawdzony sposób

Produkty bogate w kofeinę – Tego nie jedz przed snem!

Znajdziemy ją w kawie, czarnej herbacie, kakao czy gorzkiej czekoladzie. Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać faktu, jakim jest pobudzające działanie kofeiny. Małe ilości nie powinny wpływać negatywnie. Spożywanie tuż przed snem któregoś z produktów może powodować problemy z zaśnięciem. Kofeina przyspiesza czynność serca, zwęża naczynia krwionośne i podwyższa metabolizm. Przez to, organizm staje się pobudzony, a proces wyciszenia i regeneracji jest utrudniony.

Zobacz także:  To wydarzy się już w marcu! Potężna Asteroida okrzyknięta przez NASA jako "potencjalnie niebezpieczną" dla Ziemi

Tego nie jedz przed snem!

Sposoby na lepszy wygląd skóry!

Tego nie jedz przed snem!

Problemy ze snem? Powodów może być kilka