w , ,

Naukowy sposób na zachęcenie dzieci do warzyw

Rozzłoszczone dziecko nad talerzem z jedzeniem.

Dzieci i warzywa, to na ogół połączenie, które kończy się frustracją rodziców i niezadowoleniem dzieci, które skłania się do jedzenia czegoś, czego – pozornie – nie lubią. Okazuje się, że i na to naukowcy mają sposób!

Jest to szczególnie cenne w kontekście tego, że warzywa są bardzo zdrowe i powinny stanowić podstawę naszej diety a nie jedynie dodatek do obiadu w postaci surówki czy kawałka ogórka. Naukowa metoda może sprawić, że zaszczepimy u dzieci dobre nawyki.

Z eksperymentu wynika bowiem, że dzięki tej prostej i sprawdzonej metodzie dzieci zaczynają zjadać nawet o 68% warzyw więcej. Imponujące, prawda? Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w eksperymencie wzięła udział kukurydza i brokuł…

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.