w , ,

Pomidory posiadają układ nerwowy

Pomidory na krzakach.

Większość z nas postrzega pomidory po prostu jako produkty, które możemy zjeść. Okazuje się jednak, że mogą one być bardziej złożonymi organizmami żywymi, niż dotychczas uważaliśmy! Wszystko za sprawą impulsów elektrycznych, które mogą wysyłać.

U zwierząt funkcjonują neurony, które pozwalają na wysyłanie odpowiednich sygnałów do mózgu. To pozwala na szybką reakcję i działanie, które jest ukierunkowane na najbezpieczniejszy dla nas cel.

Badania naukowców pokazują, że rośliny mogą mieć podobne funkcje. Mają wysyłać impulsy elektryczne w stresujących sytuacjach. Odkrycie budzi duże emocje i sprawia, że zaczynamy nieco inaczej patrzeć na zjadane warzywa i owoce…

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.