w , ,

Masowe zatrucia u dzieci

Mężczyzna palący skręta.

U coraz większej liczby pacjentów diagnozuje się zatrucie THC. Lekarze alarmują, że 40% przypadków dotyczy dzieci! Służby medyczne w USA alarmują, że powinniśmy uważać na związek delta-8 THC, który znajduje się w marihuanie.

Ostrzeżenie zostało wydane w ostatnich dniach i mowa w nim o tym, że pierwsze skutki zatruć pojawiły się już w 2020 roku. Z kolei od początku tego roku pojawiło się ponad 660 przypadków zatrucia. 18% z nich wymagało hospitalizacji.

Jeszcze bardziej niepokojące wydaje się być to, że lwia część pacjentów – aż 39% – to osoby nieletnie, dzieci. Centrum Kontroli i Prewencji Chorób oraz Agencja Żywności i Leków alarmują, że musimy uważać na szkodliwy związek.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.