w , ,

Naukowcy odkryli nowy lek na otyłość

Leki.

Amerykańska agencja sprawiła, że używanie semaglutydu do redukcji masy ciała jest legalne! Dotychczas lek wykorzystywano głównie do leczenia cukrzycy nieinsulinozależnej, czyli typu II.

Jest to pierwszy lek od 2014 roku, który amerykańska agencja do spraw żywności i leków dopuściła do stosowania w leczeniu nadwagi i otyłości. W związku z tym wydaje się, że wkrótce wiele się zmieni w podejściu do utraty masy ciała.

Dopuszczenie stosowania leku będzie wiązało się z nadzieją dla chorych, którzy nie mogli w inny sposób poradzić sobie z redukcją masy ciała, która w wielu przypadkach determinuje ogólny stan zdrowia pacjenta i komfort jego życia.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.