w , ,

Odkryto starszą ziemię, liczącą 10 mld lat. To może być dowód na istnienie życia przed ludźmi

Popękana ziemia.

Życie pozaziemskie, obcy, kosmici – to pojęcia, które wciąż wzbudzają ogromne emocje. Najnowsze doniesienia naukowców dowodzą, że być może nie są to jedynie wytwory naszej wyobraźni, teorie spiskowe, a fakty!

Niedawno odkryta planeta o nazwie TOI-561 b ma być na to dowodem. Pochodzi ona sprzed 10 miliardów lat i znajduje się w okolicy około 280 milionów lat świetlnych od Ziemi.

Nowoodkryta planeta ma trzykrotnie większą masę niż Ziemia, podobną do niej gęstość i panuje na niej bardzo wysoka temperatura. Wbrew dotychczasowym teoriom naukowców, TOI-561 b jest dowodem na to, że skaliste planety istniały już miliardy lat temu!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.