w , ,

Obcy mogą pozyskiwać energię z czarnych dziur. Czy to pozwoli nam ich znaleźć

Czarna dziura.

Najnowsze doniesienia naukowców wskazują na to, że obcy z kosmosu mogą pozyskiwać energię z czarnych dziur. Nie jest to jedynie hipotetyczne gdybanie – takie zjawisko miałoby wyjaśniać coś, co obserwujemy już od dawna.

Chodzi o ślady, pozostawiane na horyzoncie zdarzeń, czyli sferze, która otacza czarną dziurę. Kiedy granica horyzontu zdarzeń zostanie przekroczona, grawitacja będzie zbyt silna, by jakikolwiek organizm, komórka, cząstka czy energia mogły w niej przetrwać.

W pobliżu czarnych dziur odkryto wiele śladów, powstałych po wyssaniu energii. Mają one formę białej plazmy, czyli postaci gazu. Najnowsze badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Physical Review D i mocno rozbudza wyobraźnię w kwestii ewentualnych przybyszów z kosmosu!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.