w , ,

Co naukowcy odkryli pod lodami Antarktyki

Antarktyka i człowiek przy lodowcu.

Antarktyka, to część świata, która znajduje się na południowej półkuli. Swoim obszarem obejmuje ona Antarktydę oraz otaczający ją Ocean Południowy – wraz z położonymi na nim wyspami i wysepkami.

Jest to teren, który pokrywają wielokilometrowe warstwy lodu. Dotychczas uważano, że warunki, panujące w lodowcach Antarktyki są na tyle nieprzyjazne dla organizmów żywych, że właściwie ich tam nie ma.

Okazało się jednak, że dotychczasowe teorie zostały obalone! Naukowcy odkryli, że na głębokości 900 metrów w lodowcu żyją organizmy, których wcześniej nie odkryto w żadnej innej części świata!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.